DOLAR 12,48580.29%
EURO 14,0831-0.07%
STERLIN 16,65260.15%
ALTIN 714,940,28
BIST 1.776,41-2,35%
BITCOIN 7106835,31%
Ankara
13°

PARÇALI BULUTLU

12 56

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Skandal kitaba Gaziantep Valiliği’nden soruşturma

Skandal kitaba Gaziantep Valiliği’nden soruşturma

ABONE OL
26 Kasım 2021 09:13
Skandal kitaba Gaziantep Valiliği’nden soruşturma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suriye Görev Gücü sahasında bir vakfın finansmanıyla bir yayınevi tarafından basılıp dağıtılan din bilgisi eğitim kitabında yer alan çizimler, büyük infiale neden oldu. Skandal kitaba Gaziantep Valiliği soruşturma açarken, Suriye’nin bir çok yerinde halk, rezalete imza atan kitabı yaktı.Skandal kitaba Gaziantep Valiliği’nden soruşturma

BU KADAR REZALET PES DEDİRTTİ!

Bir vakfın finansmanıyla bir yayınevi tarafından basılıp dağıtılan din bilgisi eğitim kitabının Türk Silahlı Kuvvetleri’nin denetimindeki Suriye Görev Gücü sahasında dağıtılmasının ardından büyük bir skandal ortaya çıktı. Kitapta hayatı anlatılan Peygamberimiz Hz. Muhammed, çizimlerle takım elbiseli ve yüz hatları tam olarak yer alırken, eşi Hz. Hatice düğünde gelinlikli olarak gösteriliyor. Ayrıca, Peygamberimiz Hz. Fatma’yı okul dönüşü otobüsten karşılıyor.

O KİTAP YAKILMAYA BAŞLANDI

Suriye’de halk bu skandala büyük tepki gösterip, infiale yol açan kitapları topluca yakarken, provakasyon olarak nitelendirilen kitaba sosyal medyada da tepkiler büyüdü.

GAZİANTEP VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Skandal kitap ile ilgili olarak Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada, “Suriye Görev Gücü sahasında bir vakfın finansmanıyla bir yayınevi tarafından basılıp dağıtılan din bilgisi eğitim kitabının içeriğinde din eğitimi açısından kabul edilemez konular olduğu tespit edilmiştir. İlgili Yayınevi yaptığı açıklamayla içerikte bir hata ve yanlışlık olduğunu belirterek özür dilemiş olsa da Valiliğimiz tarafından bahse konu olay çok yönlü olarak soruşturulmaktadır” denildi.

Skandal kitaba Gaziantep Valiliği’nden soruşturma Skandal kitaba Gaziantep Valiliği’nden soruşturma Skandal kitaba Gaziantep Valiliği’nden soruşturma

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.