DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 467384-1,43%
Ankara
24°

AÇIK

Fatih Altaylı yazdı: SSK’yı kim batırdı?

Fatih Altaylı yazdı: SSK’yı kim batırdı?

ABONE OL
29 Ocak 2021 12:24
Fatih Altaylı yazdı: SSK’yı kim batırdı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ömründe devletle ilişkisi bir dönem devlet memurluğu yapmaktan ibaret olan zatın eline tutuşturulmuş kâğıtlarla yalan yanlış bilgilerle sergilediği hezeyanlar var. Bu adam SGK’nın başında bulunduğu zaman hastanelerdeki durumu Z kuşağı bilmiyor. Hastanelerde rehin alan ölülerimiz vardı Bay Kemal’in döneminde. Z kuşağı bunları bilmiyor” açıklamasına göndermede bulunarak, “SSK’nın nasıl battığını öğrenmek istiyorsanız, şimdilerde Ak Parti mahfillerinde sık sık görülen Tansu Çiller’e sorabilirsiniz!” dedi.

Altaylı, “Doğru Yol Partisi’nin seçim vaatlerinden olan erken emeklilik projesinin SSK’da büyük bir delik açmasıydı zararın sebebi” yorumunu yaptı.

Altaylı yazısında, “Kemal Kılıçdaroğlu’na bin türlü beceriksizlik suçlaması yöneltebilirsiniz. Bunların pek çoğunda haklı olma ihtimaliniz de yüksektir. Ama SSK’yı batıran adam diyemezsiniz. SSK’nın nasıl battığını öğrenmek istiyorsanız, şimdilerde Ak Parti mahfillerinde sık sık görülen Tansu Çiller’e sorabilirsiniz! Cevap verir vermez onu bilemem” ifadesini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.