DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4716520,81%
Ankara
23°

AÇIK

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: “Dendias’ın Sözleri Tarihe Yakışıksız Olarak Geçecek “
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • AKP Sözcüsü Ömer Çelik: “Dendias’ın Sözleri Tarihe Yakışıksız Olarak Geçecek “

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: “Dendias’ın Sözleri Tarihe Yakışıksız Olarak Geçecek “

ABONE OL
19 Nisan 2021 19:19
AKP Sözcüsü Ömer Çelik: “Dendias’ın Sözleri Tarihe Yakışıksız Olarak Geçecek “
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Sözcüsü Çelik, Yunan Dışışleri Bakanı Dendias’ın sözlerine ilişkin, “Son derece bağnaz şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletimizi itham etmesi, diplomasi tarihine yakışıksızlık örneği olarak girecektir” dedi.
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar:

“Diplomasi tarihine yakışıksızlık örneği olarak girecektir”

Dendias’ın açıklamaları ilk defa bir bakanın, ülkesinin egemenliğinden bahsederken ülkesinden değil AB’den bahsettiğini gördük. Yunan Dışışleri Bakanı Dendias’ın sözleri son derece bağnaz, saygısız şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve milletimizi itham etmesi, diplomasi tarihine yakışıksızlık örneği olarak girecektir.

“Yunanistan bir katliama imza atmaya çalışıyor”

(Sığınmacılara) Yunanistan sahil güvenlik unsurları resmen benzin dökerek, yakmaya çalışarak bir katliama imza atmaya çalışıyor. (Yunanistan) Botları batırmak, 3 yılda 80 binden fazla mülteciyi bizim kara sularımıza itmek gibisinden vahşi eylemler gerçekleştirdiler. Uluslararası kurumlar ve Avrupa Birliği maalesef bunun karşısında susuyor. (Yunanistan) Demokrasi, insan hakları, uluslararası ilişkiler dediğiniz değerleri Akdeniz’in sularına gömdünüz. Onları kurtarın, sonra diğer meseleler hakkında konuşmaya çalışın.

Rusya-Ukrayna gerilimi

Bu gerilimin Rusya, Ukrayna ve AGİT arasındaki üçlü temas grubu çerçevesinde diplomasi yoluyla çözülmesini istiyoruz.

Kuşkusuz Filistin’in yanındayız. Filistinli kardeşlerimizin hak ve hukukunu korumaya, bununla ilgili gereken tavırları almaya devam edeceğiz.

“Akılla izah edilecek bir mesele değildir”

(Emekli amirallerin bildirisi) Hemen sahiplenenlerin bunu niye sahiplendiği, eğer içeriği ve zamanlaması değiştirilmişse onlara sorulması gereken bir şeydir. Bize sorulması, akılla izah edilecek bir mesele değildir.

“En güzel cevabı kendi milletvekilleri verdi”

(CHP) Emekli amiraller bildirisi konusundaki sınıfta kalan tavırlarını örtmek için 128 milyar dolar meselesini sürekli ortaya çıkarıyorlar. En güzel cevabı kendi milletvekilleri verdi.

Yeni anayasa çalışmaları

AK Parti’de çalışacağız, Cumhur İttifakı olarak beraber de çalışacağız. Hem AK Parti’den hem MHP’den siyasi heyetler süreci tartışmaya devam edecek. Burada olgunlaştıktan sonra tabii ki diğer partilerle de konuşacağız.

“Türkiye’nin de atacağı adımlar vardır”

(KKTC Anayasa Mahkemesinin Kur’an kurslarına ilişkin kararı) Tabii ki Türkiye’nin de atacağı adımlar vardır. Cumhurbaşkanı Tatar da bunun düzeltilmesi gerektiğini ifade etti. Dolayısıyla koordinasyonlu şekilde süreci takip etmeye devam edeceğiz. Konjonktür hazretleri ve mevzuat efendiye demokrasiyi kurban edemeyiz.

Hizmet pasaportu iddiaları

(CHP’nin hizmet pasaportuyla ilgili iddiaları) İçişleri Bakanlığımız soruşturacak, usul, hata, yanlış, suç ne varsa yargıya intikal edecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.