DOLAR 16,9797 0.89%
EURO 17,4984 -0.27%
ALTIN 983,920,64
BITCOIN 3352772,49%
Ankara
22°

AÇIK

AB’den Türkiye’deki Sığınmacıların Eğitimi İçin 530 Milyon Euro’luk İlave Fon
  • Haberiniz.com.tr
  • Türkiye
  • AB’den Türkiye’deki Sığınmacıların Eğitimi İçin 530 Milyon Euro’luk İlave Fon

AB’den Türkiye’deki Sığınmacıların Eğitimi İçin 530 Milyon Euro’luk İlave Fon

Nikolaus Meyer-Landrut, Türkiye'deki sığınmacıların eğitim için 530 milyon Euro ilave fon desteği sağlanacağını duyurdu.

ABONE OL
26 Mayıs 2022 19:36
AB’den Türkiye’deki Sığınmacıların Eğitimi İçin 530 Milyon Euro’luk İlave Fon
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı: MEB ile sürdürdüğümüz iş birliğimiz önümüzdeki yıllarda da devam edecek. B Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Türkiye’deki sığınmacıların eğitim için 530 milyon Euro ilave fon desteği sağlanacağını duyurdu.

 

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut;

Sadece Suriyeli mülteci çocuklar için değil Türkiye’de ev sahibi toplulukların çocukları için de bu çalışma büyük bir önem taşıyor. Türkiye’de bulunan mülteci nüfusunun yarısından fazlası 25 yaş altını oluşturuyor. Bu da bizlere erken çocukluk dönemine ait eğitimin ne kadar önemli olduğunu hatta bununla kalmayıp mesleki eğitim seviyesinde devam edecek olan eğitimin öneminin de altını çiziyor. Türkiye’ye ayrılan 6 milyar avroluk desteğin 3’te biri eğitim çalışmalarının iyileştirilmesi konusuna ayrılmıştır. Bu da eğitime verilen önemin altını çizmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı ile sürdürmekte olduğumuz bu iş birliğimizin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini duyurmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Zira 530 milyon avroluk ilave fon desteği sağlanacak. Bu çalışmayla bizler PIKTES sayesinde 3 bin 300 den fazla öğretmenin, temizlik ve güvenlik görevlileri olan 4 bin 500’den fazla personelin de desteğini sağlamış oluyoruz.”

“Şartlı eğitim nakit yardımı programı altında bizler Suriyeli ailelerin çocuklarını okullarına gönderebilmesi ve kesintisiz eğitim almalarını sağlamalarını destekleyen bir yardımı sağlıyoruz. Bu kapsamda okula ekipman ve donanım desteği de veriyoruz. Böylelikle bunlar devam ederken 300 kadar prefabrik okulun da inşa edilmesi için destek sağlıyoruz. Bunlar devam edecek””

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.