DOLAR 17,0156 0.22%
EURO 17,5182 -0.04%
ALTIN 968,010,56
BITCOIN 3438050,90%
Ankara
25°

AÇIK

Ruhsar Pekcan’dan bir skandal daha!

Ruhsar Pekcan’dan bir skandal daha!

ABONE OL
29 Nisan 2021 14:08
Ruhsar Pekcan’dan bir skandal daha!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde görevinden alınan Ruhsar Pekcan bakanlık dönemindeki dezenfektan skandalıyla Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Pekcan’ın skandallarına bir yenisi daha eklendi. Pekcan ‘Emine Erdoğan’ın yakınıyım’ diyerek vergisiz ithalat yapmaya çalışmış.

Ruhsar Pekcan için, Gümrükler Genel Müdürlüğü’nün çalışanlarına 2016 yılında “hakkında müteyakkız olunması” uyarısı yapıldığı ortaya çıktı.

Sözcü’den İsmail Saymaz’ın haberine göre, 5 yıl öncesinde Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrükler Genel Müdürlüğü çalışanlarına, Ruhsar Pekcan’ın Emine Erdoğan’ın yakınıyım diyerek vergisiz ithalat yapmaya çalıştığı uyarısında bulunulmuş. Doğrudan kişi ismi geçiren bir uyarı mailinin nadir olduğu belirtilirken, istisnai bir durum olduğunu ifade ediyor.

Mailin tam metni ise şu şekilde:

“Ruhsar Pekcan isimli şahıs tarafından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendinin yakını olduğunu söyleyerek, vergi ödenmeksizin eşya ithali teşebbüsünde bulunduğu/bulunulacağı bilgisi gelmiş olup bu duruma karşı tüm bölge müdürlükleri ve bağlantı gümrük müdürlüklerinde görevli personelin müteyakkız olması hususunda uyarılması gerekmektedir.”

Olaydan 20 ay sonra bakan oldu…

Ruhsar Pekcan’ın, bu denli şahsi bir uyarıdan 20 ay sonra kendisi hakkında uyarıda bulunan müdürlüğün dahil olduğu bakanlığa atanmış olması ise soru işaretlerini de arttırıyor.

Geçtiğimiz aylarda bakanlığı süresince kendisi ve kocasının sahibi olduğu şirketin ürettiği dezenfektanları 2,5 kat misline devlete sattığı skandalı ortaya çıkmış, bunun üzerine Pekcan görevden alınmıştı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.