DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4710120,51%
Ankara
23°

AÇIK

Özdağ’dan AKP’li belediye başkanına tokat gibi sözler

Özdağ’dan AKP’li belediye başkanına tokat gibi sözler

ABONE OL
6 Şubat 2022 12:18
Özdağ’dan AKP’li belediye başkanına tokat gibi sözler
1

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, 2023 seçimlerinin önemine vurgu yaptığı konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna işaret edip “yüz yıllık hesaplaşma olacak” ifadesini kullandı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Büyükakın’ın bu sözlerine “100 yıl önce Yunanlıları yenmiş, Cumhuriyeti kurmuştuk. Büyükakın bu zaferle hesaplaşmak istediğine göre dedeleri Türklere askerlik değil, Yunanlılara at uşaklığı yapmış olmalı” sözleriyle yanıt verdi.

AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Çayırova’da düzenlenen Yerel Yönetimler Danışma Toplantısı’ndaki konuşmasında “Geçmişte televizyonlarda açıkoturumlar yapılırdı. Bir tanesinde rahmetli Erbakan hoca, yapacaklarını sıraladıktan sonra Mesut Yılmaz; ‘Bunları nereden yapacaksın? Kaynağı nereden bulacaksın?’ diye sordu. Erbakan hocamız da ‘Heyhat! At sahibine göre kişner” diyerek yanıt verdi. Evet, at sahibine göre kişner… Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği ve vizyonuyla memleketimiz kalkınıyor. Hem bölgesinde, yakın ve uzak coğrafyasında oyun kurmaya, kurulan oyunları da bozmaya başladı” sözlerini sarf etmesinin ardından “2023’te yüz yıllık hesaplaşma olacak. İşte o hesaplaşmada Cumhurbaşkanımızın yanında yer alacak mısınız?” diye sordu.

Tahir Büyükakın

AKP’li büyükşehir belediye başkanı sözlerini şöyle tamamladı: “Liderimizin sonuna kadar yanında yer alacağız. Gece demeyeceğiz, gündüz demeyeceğiz. 7 gün, 24 saat, sokak sokak, kapı kapı insanlarla birlikte çalışacağız. Ve inşallah 2023’te zaferi tekrar biz kazanacağız. Bu zamana kadar vermiş olduğunuz bütün güzel hizmetlerden dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sürekçe çok daha büyük bir iyi bir çalışma dönemine girmemiz gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi; ‘Biz kısık sesleriz. Minareleri sen ezansız bırakma Allah’ım”

Belediye başkanının 2023’te yüz yıllık hesaplaşma olacak” sözlerine karşılık Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla sert tepki gösterdi.

Özdağ: “AKP Kocaeli Belediye Başkanı T. Büyükakın “2023’te 100 yıllık hesaplaşmaya hazır mısınız?” diye sormuş. 100 yıl önce Yunanlıları yenmiş, Cumhuriyeti kurmuştuk. Büyükakın bu zaferle hesaplaşmak istediğine göre dedeleri Türklere askerlik değil, Yunanlılara at uşaklığı yapmış olmalı” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.