İbrahim Kalın’dan Kılıçdaroğlu’na destek geldi

İbrahim Kalın’dan Kılıçdaroğlu’na destek geldi

ABONE OL
22 Kasım 2020 12:12
İbrahim Kalın’dan Kılıçdaroğlu’na destek geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Alaattin Çakıcı’nın tehdidiyle ilgili olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi ve mahkemelerin gerekeni yapmasını beklediğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Alaattin Çakıcı’nın sosyal medya hesabından paylaştığı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı mektubu, Cumhur İttifakı’nı ikiye böldü. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın açıklamaları ise gündeme oturdu.

Alaattin Çakıcı’nın paylaşımına MHP kanadından destekler arka arkaya gelirken AKP kanadından hiçbir destek verilmedi.

Son olarak NTV canlı yayınında Ahmed Arpat’ın soruları yanıtlayan İbrahim Kalın “Kimsenin kimseyi bu şekilde tehdit etmesi kabul edilebilir değil. Umarım mahkemeler gereğini yapacaktır.” açıklaması ile Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

İbrahim Kalın’ın NTV canlı yayınında Alaattin Çakıcı ile ilgili söyledikleri şöyle:

“Savcılık soruşturma başlattı ve hukuki süreç ilerliyor. Türkiye’de kimsenin kimseyi bu şekilde tehdit etmesi kabul edilebilir değil. O sürecin tamamlanmasını bekleyeceğiz. Umarım hukukun kuralları içerisinde ne gerekiyorsa mahkemeler gereğini yapacaktır.

Sn. Bahçeli’nin Çakıcı ile eskiye giden bir dostluğu olması da onun belki bir vefa duygusuyla söylediği bir şey. Hukukun ortaya koyduğu normlarla bir çatışma olmaması gerekir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.