DOLAR 13,5513-0.96%
EURO 15,1222-0.94%
STERLIN 18,1617-0.88%
ALTIN 777,23-1,36
BIST %
BITCOIN 5119032,70%
Ankara
-6°

PARÇALI BULUTLU

13 21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Eskişehir’de Zafer Partisi’nin Standına Yasak

Eskişehir’de Zafer Partisi’nin Standına Yasak

ABONE OL
17 Aralık 2021 16:43
Eskişehir’de Zafer Partisi’nin Standına Yasak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Prof. Dr. Ümit Özdağ liderliğinde kurulan Zafer Partisi’nin Eskişehir İl Başkanı Soner Çam, başlattıkları imza kampanyası stantlarının yasaklandığını ifade etti. Çam “Sığınmacıları Anadolu Kalesi Projesi ile bir sene içinde evlerine yollayacağız. Türkiye’de, İstanbul’da, Bursa’da, Ankara’da, Konya’da, Mersin’de, Adana’da, Hatay’da, bu rezaleti protesto etmek için Suriyelilerin Suriye’ye dönmesi için 10 milyon imza toplamak istemiştik” ifadelerini kullandı.

Başlattıkları imza kampanyası stantlarının yasaklandığına dikkat çeken Zafer Partisi İl Başkanı Soner Çam, ülkedeki ekonomik kriz hakkında da bir değerlendirmede bulundu. İl Başkanı Çam “Sokaklar, pazar, bakkal, atölyeler, fabrikalar bürolar yaşanan Cumhuriyet tarihin en ağır ekonomik krizinden dolayı alev, alev yanıyor. 2001 ekonomik krizinde yazar kasa fırlatarak tepkisini gösteren Türk halkı, bugün yaşanan cumhuriyet tarihinin em derin, uzun ve kalıcı ekonomik krizine toplu intiharlar ile tepki gösteriyor. Evet, ne kadar iktidar intihar rakamlarını toplumdan gizlemeye çalışsa da insanlar intihar ediyor. İşsizlikten gençlerimiz intihar ediyor. Çaresizlikten evladı tedavi edilmeyen anneler, Küçük Muzaffer’in annesi Emine hanım gibi intihar ediyor. Çocuğuna harçlık veremeyen işsiz babalar intihar ediyor. Aslında insanlarımızı intihara sürükleyen açlık ve işsizlik değil adaletsizlik. Adaletsizlik çünkü büyük bir çoğunluk işsizliğin, parasızlığın pençesinde kıvranırken, Türk halkı Balkan savaşının rezaletini adeta ikinci kez yaşarken, Rumeli’den Anadolu’ya geri çekilenler gibi kendi ülkesinde mülteci konumuna düşürülürken, Saray ve bendeleri adeta Lale devrini yaşıyor” dedi.

Çam “Bizler, Türk halkının zenginliklerini Türk halkı için harcayacağız. Sığınmacıları Anadolu Kalesi Projesi ile bir sene içinde evlerine yollayacağız. Türkiye’de, İstanbul’da, Bursa’da, Ankara’da, Konya’da, Mersin’de, Adana’da, Hatay’da, bu rezaleti protesto etmek için Suriyelilerin Suriye’ye dönmesi için 10 milyon imza toplamak istedik. İç İşleri Bakanlığı yasalara aykırı şekilde imza toplamak için stant kurmamızı yasakladı. Türk halkına bu tarihin en büyük ekonomik ve milli rezaletine tepkisini sandıkta göstermesi gerektiğini özellikle ifade etmek istiyorum. Çünkü bu iktidar Türk halkının demokratik hakkını kullanmasını engellemek için protestoları araya sokacağı yasa dışı unsurlar ile tahrik etmekte çok mahirdir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Eskişehir Ekspres

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.