DOLAR 13,47300.2%
EURO 15,35930.1%
STERLIN 18,39020.19%
ALTIN 789,690,47
BIST %
BITCOIN 567783-1,78%
Ankara
-1°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13 18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DEVA Partisi’nden flaş Bahçeli açıklaması

DEVA Partisi’nden flaş Bahçeli açıklaması

ABONE OL
22 Mayıs 2020 12:20
DEVA Partisi’nden flaş Bahçeli açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti, Gelecek Partisi ve Demokrasi ve Atılım Partisi’nin (DEVA) isimlerinin ‘FETÖ projesi’ne uygun olarak seçildiğini öne sürmesinin ardından başlayan tartışma büyüyor.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, geçen günlerde katıldığı bir programda Bahçeli’yi sert sözlerle eleştirmiş, MHP’nin iktidar ortağı olduğu yıllarda 20 kadar bankanın iflas ettiğini hatırlatmış ve “Bahçeli’nin ülkeye ne faydası dokunuyor?” diye sormuştu. Babacan’ın ifadelerinin ardından MHP’den de sert bir açıklama yapılmış ve “İçi boş, amacı belli bu saldırıların tesadüfi olmadığı, söylenenlerin tek merkezden çıktığı gün gibi aşikardır” denilmişti.

DEVA Partisi’nden bugün tartışma hakkında yeni bir açıklama geldi.

Babacan’ın 20 Mayıs’ta Karar gazetesinin YouTube yayınına katıldığı ifade edilen yazılı açıklamada “Devlet Bahçeli’nin partimizi hedef alan sözlerinin soru olarak sorulmasına cevaben dile getirdikleri, salt bir tarihsel gerçekliğin hatırlatılmasıdır” denildi.

Açıklama şöyle devam etti:

Genel Başkanımız, Bahçeli’nin iktidar ortağı olduğu üçlü koalisyon döneminde yaşanan ve yakın tarihimizin en büyük ekonomik krizi olan 2001 krizini hatırlatmıştır. 20’ye yakın bankanın battığı, Millî gelirin dörtte birinin kaybedildiği, gecelik faizlerin  yüzde  7500’ü gördüğü, yıllık enflasyonun yüzde 70’leri geçtiği, yazar kasaların başbakan önüne fırlatıldığı, insanların açlıkla karşı karşıya kaldığı, hatta tam da bu nedenle iktidarın ekonomiyi düzeltemeyeceğini idrak edip Dünya Bankası’ndan bir başkan yardımcısının ekonominin başına getirildiği bir dönemden bahsediyoruz.

“Bahçeli bugün yine iktidar ortağı, ülke her gün fakirleşiyor”

Babacan’ın ekonomi ve dış politikanın başında olduğu dönemde halkın ekonomik refah seviyesinin yükseldiği, ülkenin itibar kazandığı görüşü dile getirilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bugün ise ülkemiz yeniden derin bir ekonomik krizin içerisindedir ve 2001 krizinde iktidar ortağı olan Bahçeli, bugün yine iktidar ortağıdır.

Ülkemiz her geçen gün, her geçen ay fakirleşmektedir. Milyonlarca çalışanımızın alın teriyle biriken ne varsa herkesin gözü önünde erimektedir. Devlet kurumlarının çoğu zafiyet içine düşmüştür.

“Böyle bir ortamda iktidar ortaklarından beklenenin laf değil, iş üretmek olduğunu” işaret eden DEVA Partisi, “İktidar ortaklarının görevi mazeret veya düşman aramak değil, çözüm üretmektir. Türkiye’nin içi boş tartışmalarla kaybedecek vakti yoktur” dedi.

“Açıklamaları hakaret ve iftiralardan ibaret”

“Bu tarihsel gerçeklik perspektifinde bugüne dair yapılmış bir yoruma karşılık olarak Bahçeli’nin genel başkan yardımcıları tarafından yapılan açıklamalar ise hakaret ve iftiralardan ibarettir” ifadeleri kullanılan açıklamada şunlar kaydedildi.

Biz ülkemizin böyle çirkin bir dili hak etmediğini düşünüyoruz. Demokrasi ve Atılım Partisi olarak yola çıkarken de söylediğimiz gibi siyasi mecrada hakaret, iftira ve boş polemiklere tevessül etmeyeceğimizi bir kere daha hatırlatıyoruz.

Bazıları alışkanlıkları gereği kavgadan, husumetten, hakaret ve iftiradan nemalanmaya gayret edebilir. Herkes en iyi bildiği işi yapacaktır.

Biz DEVA Partisi olarak, kendi alanında her biri ayrı bir başarı hikâyesine sahip olan partililerimizle gece-gündüz Türkiye için çalışıyoruz, üretiyoruz. Ülkemizin demokrasi, insan hakları, adalet ve ekonomi alanında içine düşürüldüğü bu durumdan çıkması ve her alanda ilerlemesi için tüm çabamızla çalışmaya devam edeceğiz.

Halkımız her şeyin en iyisine layık. Bizim kaybedecek tek bir dakikamız yok.

Kaynak: Independent

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.