DOLAR 16,8031 0.06%
EURO 17,5193 0.1%
ALTIN 973,52-0,23
BITCOIN 320275-0,78%
Ankara
20°

AÇIK

Cemil Çiçek’ten ‘cüppeli amiral’ tepkisi

Cemil Çiçek’ten ‘cüppeli amiral’ tepkisi

ABONE OL
7 Nisan 2021 07:20
Cemil Çiçek’ten ‘cüppeli amiral’ tepkisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Tekkeye giden amirale ilişkin, açıklamalarda bulundu

Cemil Çiçek, görüntüleri doğru bulmadığını söyledi. Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre Çiçek, “Belli bir kurumda görev yapıyorsanız, oranın şartlarına, kurallarına, kaidelerine uymak mecburiyetindesiniz” dedi. 15 Temmuz darbe girişimini anımsatan Çiçek, “Birtakım din kisvesi altındaki bazı grupların milletin başına ne bela açtığını gördük. Bu belayı daha def edememişken, aynı anlama gelebilecek bir kısım davranışlar doğru değil. Yeterli dersleri daha çıkarmadığımız anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

Konuyu askerlik özelinde de değerlendiren Çiçek, “Askerlik, belli kurallara, disiplinlere uyma mecburiyeti olan bir meslektir. Aksi takdirde askerlik olmaz, orası bir fikir, düşünce kulübü gibi olur. O zaman da disiplin kalmaz. Ben şahsen doğru bulmam. Uymuyorsa, evvela verdiği sözde durmuyor. İkincisi, Türkiye bunca sıkıntı içerisindeyken yerli yersiz tartışmalara da kaynak teşkil ediyor. İçinden geçtiğimiz süreçte, bu sürecin sıkıntılarını da hesaba katarak, herkes sorumlu davranmalı, sorunlu davranmamalı” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.