DOLAR 16,3554 -0.06%
EURO 17,6099 0.58%
ALTIN 971,71-0,29
BITCOIN 484257-0,58%
Ankara
25°

AÇIK

Bahçeli Grup Toplantısında Konuştu: ‘İP’in HDP’nin Dibinde Ne İşi Vardır?’
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Bahçeli Grup Toplantısında Konuştu: ‘İP’in HDP’nin Dibinde Ne İşi Vardır?’

Bahçeli Grup Toplantısında Konuştu: ‘İP’in HDP’nin Dibinde Ne İşi Vardır?’

ABONE OL
6 Temmuz 2021 12:30
Bahçeli Grup Toplantısında Konuştu: ‘İP’in HDP’nin Dibinde Ne İşi Vardır?’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısında konuştu:

– “Bilhassa terörle mücadele alanında ismini altın harflerle yazdıracak İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya yapılan itibar suikastlarını, siyasi linç girişimlerini, zulme varan isnatları kaygıyla izlediğimizi, asla ama asla kabul etmediğimizi tarihe not olarak düşmek istiyorum”
– “Terörle mücadeleyi dağda taşta, sınır içinde sınır ötesinde cesaretle yürüten bir hükümeti, bir bakanı, topyekun tüm güvenlik güçlerimizi ‘ama, ancak, fakat’ demeden ön şartsız destekledik, bundan sonra da destekleyeceğiz”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bilhassa terörle mücadele alanında ismini altın harflerle yazdıracak İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya yapılan itibar suikastlarını, siyasi linç girişimlerini, zulme varan isnatları kaygıyla izlediğimizi, asla ama asla kabul etmediğimizi tarihe not olarak düşmek istiyorum.” dedi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, terör örgütü PKK’nın siyaset koruluğu olanlara sessiz kalamayacaklarını da ifade etti.

“İP’in Başkanı anlaşılan yine bilye dağıtmış, yine mayası ve meşrebine uygun bir değerlendirme yapmış.” diyen Bahçeli, “Nifakla perçinlenmiş gezmelerinden vakit buldukça aklının dibini döken İP Başkanı, bizim ve AK Parti’nin HDP’yi şeytanlaştırdığını ifade etmiş. Bu bayan, HDP’nin zaten şeytan olduğunu bilmiyor mu? İP’in, HDP’nin dibinde ne işi vardır?” diye de ekledi.

CHP’nin “küçük beslemesi haline dönüşen” bu parti yönetiminin, HDP’ye sevimli görünme çabasının siyasi münafıklık, siyasi madrabazlık olduğunu belirten Bahçeli, “İP Başkanı’nın öylesine bozuk ve buhranlı bir dili söz konusudur ki ya ne dediğini kulağı duymuyor ya da duyduğunu aklı almıyor. Geçen hafta katıldığı bir televizyon programında, 31 Mart seçimlerine giderken Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘toptan Kürtlere terörist’ dediğini iddia eden bu devşirme siyasetçi, halkı kin ve nefrete alenen kışkırtarak büyük bir suç işlemiştir. Bu küstah ve hayasız üslup Türkiye düşmanlarını sevindirmiş, havalara uçurmuştur. Aynı üslup PKK’nın ve FETÖ’nün de üslubudur.” şeklinde değerlendirmesini yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı’nın, bu iddiasını ispat etmek zorunda olduğunu dile getiren Bahçeli, “Kürt kökenli kardeşlerimize hiçbir devlet veya hükümet yetkilisinin en küçük incitici, en ufak kırıcı bir ithamı olmamış, olması akıllara dahi gelmemiştir.” diye konşan Bahçeli, şunları ekledi:

“Geçmişte MHP’yi iftiralarla yaralamaya ve tarihi hüviyetine kara çalmaya azmeden bu müfteriye teröristin kim olduğunu bizzat Kürt kökenli kardeşlerim Allah’ın izniyle öğretecektir. Kandil ve Pensilvanya arasında ipten köprü kuranlar bunun bedelini ağır ödeyeceklerdir. Kürt’ten terörist olmaz, teröriste Kürt denemez. Diyen varsa bu milletin evladı olamaz. Zira terörün inancı, yöresi, etnik kökeni, mezhebi, ahlaki bahanesi olmaz, olmayacaktır. Terörist PKK’dır, KCK’dır, PYD’dir, YPG’dir, FETÖ’dür, DEAŞ’tır, DHKP-C’dir.

Kürt kökenli kardeşlerimin terör örgütleriyle hiçbir bağ ve bağlantısı yoktur, ‘var’ diyen çıkarsa biliniz ki vatan hainidir. Terör bir insanlık suçudur. İP’in Başkanı Kürt kökenli kardeşlerimden kesinlikle özür dilemek mecburiyetindedir. Aksi halde bozguncu, fitneci, millet düşmanı olarak ilanihaye anılacak, alnına çalınan kara leke ömrü boyunca çıkmayacaktır. Kürtlerle terörü özdeş görmek korkunç bir bühtan, affı imkansız bir cinayettir. Akıl yönünden de ahlak yönünden de iflas edenler tek kelimeyle püsküllü beladır. Bu millet öyle bir asalete haizdir ki, gölgesinde oturduğu yaprağın bile incinmesine tahammül etmemiştir. Siyasi, ahlaki ve vicdani hiçbir ölçü tanımayan, ilkesi, iradesi ve heyecanı olmayan, yalan, riya ve istismardan başka sermayesi kalmayan, kimliğini kaybetmiş, inancını kaybetmiş, değerlerini kaybetmiş bir siyasetçinin ve siyasi partinin milli hassasiyetleri bırakınız anlatmasını, anlaması dahi mümkün değildir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.