DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 4722610,89%
Ankara
23°

AÇIK

Üniversite Taban Puanları ve Kontenjanları 2022

ABONE OL
13 Mayıs 2022 18:03
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitim öğretimine devam eden her öğrenci, eğitimin son aşaması olan üniversiteye yerleşmek ister. Tabi bunun için dikkatli ve düzenli bir çalışma gerekir. Aynı zamanda bu çalışmalara ek olarak sınav sonrasında iyi bir tercih listesinin oluşturulması gerek.

Üniversite sınavına giren öğrenciler sınav sonrası dönemde puanlarını öğrendikten sonra ilk iş olarak 2022 taban puanlarıhakkında araştırma yapmaya başlar. Bu araştırma sonrasında da istekleri doğrultusunda üniversite ve bölümlere yönelik bir tercih listesi hazırlarlar.

Bu her ne kadar dile kolay gelse birçok öğrenci güncel taban puanlarını nereden bulacağını ve nasıl kullanacağını bilmiyor.

İyi haber şu ki içeriğimizin devamında sizler için üniversite taban puanları 2022nasıl bulunur ve nasıl kullanılır onu detaylı bir şekilde anlattık.

2022 Taban Puanları

Üniversite ve bölümlerin taban puanlarına ulaşmak istiyorsanız YÖK Atlas platformunu kullanabilirsiniz. Resmî bir platform olan YÖK Atlas platformunda her üniversitenin ve her bölümün taban puanı ve tavan puanı bilgileri yer alıyor.

YÖK Atlas her ne kadar doğru ve güncel taban puanı bilgilerine ulaşmayı kolaylaştırsa da tek tek bakmayı gerektirdiği için çokça zaman gerektirebiliyor. Ancak bu bilgilere daha kolay bir şekilde ulaşmanın bir yolu var.

Üniversite Taban Puanları 2022

Üniversite taban puanlarına toplu bir şekilde ulaşmak istiyorsanız çeşitli web sitelerini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bu web siteleri üniversite ve bölümlerin taban puanlarını düzenli olarak paylaşıyor ve daha kolay tercih listesi hazırlamanıza yardım ediyor.

Üniversite taban puanlarına bakarken kullandığınız platformun güvenilir bir platform olduğundan emin olmalısınız. Aksi taktirde hatalı tercih yapabilirsiniz.

Açıköğretim Taban Puanları 2022

Devlet ve vakıf üniversitelerinin taban puanlarına verdiğimiz yöntemlerle bakabilirsiniz. Ancak birçok öğrenci açıköğretim fakültelerine gittiği için açıköğretim taban puanları 2022şeklinde aramalar da yapıyor.

Açıköğretim taban puanı için de verdiğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz. Birçok web sitesi açıköğretim taban puanlarına gereken önemi vermese de YÖK Atlas platformundan bu verilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Aynı şekilde kendi puanınıza uygun açıköğretim bölümlerini listeleyebilir ve doğru bir tercih listesi hazırlayabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.