DOLAR 16,1920 -0.96%
EURO 17,4658 -0.86%
ALTIN 964,40-0,79
BITCOIN 466924-2,36%
Ankara
24°

AÇIK

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

ABONE OL
26 Ocak 2022 14:55
Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yüz gençleştirme işlemleri genellikle kırışıkların sebep olduğu görünüm için tercih edilmektedir. Kırışıklıklar her insanın hayatında var olan olağan bir cilt halidir. Bu görünüme sebep olan faktörler ise yaşın ilerlemiş olması, stres veya tıbbı durumlardır. Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri genellikle estetik kaygılarla yapılan işlemlerdir. Bu işlemler genellikle ağrı ve acı hissetmeden işlem yapma fırsatı tanımaktadır. Bu da birçok hasta tarafından tercih edilmesine yol açmaktadır. Kullanılan yöntemler Hyaluronik dolgu maddeleri kullanılarak veya mikro enjeksiyon kullanılarak kırışıklık giderme işlemleridir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

İlk yöntem dolgu yöntemidir. Dolgu maddeleri enjeksiyon yardımı ile deriye enjekte edilmektedir. Bu kırışıklık, girinti, çukur, akne çukuru gibi kusurları kapatmak maksadı ile yapılır. Botoks işlemleri ile birlikte kullanılabilir. Dolgunun bir diğer özelliği ise çene çizgisini düzeltmek, simetrik hatlar ve elmacık kemiklerini yumuşatmaktır.

Diğer yöntemlerden birisi ise yüz mezoterapisidir. Bu yöntemde yaşlanma belirtileri olan kırışıklıklar vitamin, amino asitler ve minerallerden oluşan mikroenjeksiyon uygulanır. Bu uygulama cildin esnekliğini sağlayan ve cilt tonunu açan bir uygulamadır.Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi için gerekli bilgiler https://www.dryusuftopal.com/tr/lazer-uygulamalari/ameliyatsiz-yuz-germe linkinden alınabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.