DOLAR 17,9736 0.13%
EURO 18,2958 0.05%
ALTIN 1.018,020,11
BITCOIN 422204-1,23%
Ankara
26°

AÇIK

Şarkıcı Simge “Bu Ülkede Kadınlar Olarak Allah’a Emanet Yaşıyoruz”

Şarkıcı Simge “Bu Ülkede Kadınlar Olarak Allah’a Emanet Yaşıyoruz”

ABONE OL
22 Mayıs 2021 14:02
Şarkıcı Simge “Bu Ülkede Kadınlar Olarak Allah’a Emanet Yaşıyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şarkıcı Simge Sağın, Posta gazetesinden Oya Çınar’la yaptığı röportajda kendisine sorulan sorulara cevap verdi. Simge, “Hiç erkek şiddetine, tacize ya da mobbinge maruz kaldın mı?” sorusuna kadınları koruyan yasalar yeterli olmadığını belirterek “bu ülkede kadınlar olarak Allah’a emanet yaşıyoruz” dedi.

“Maskülen bir yanım var, bıraksanız ‘Mahmut Abi’ye bağlarım”

Eski bir röportajında söylediği sözler hatırlatılarak “Ben babamın kızı değil, oğluydum” demişsin. Ne demek bu? şeklinde yöneltilen soruya Simge; “Genelde erkek çocukları babalarıyla maça gider, ona sevgililerini anlatır ama kız çocukları daha mesafelidir ya… Ben babamla maça giderdim. Bayağı erkek muhabbeti çevirirdik. Onunla her şeyimi paylaşırdım. Bir de benim kendimi koruma amaçlı geliştirdiğim maskülen bir yanım var, bıraksanız ‘Mahmut Abi’ye bağlarım yani.” cevabını verdi.

“Bu ülkede kadınlar olarak Allah’a emanet yaşıyoruz.”

Hiç erkek şiddetine, tacize ya da mobbinge maruz kalıp kalmadığı sorusuna ise güzel şarkıcı şu şekilde cevap verdi: “Kalmadım ama bu dediğim gibi benim maskülen yanımla ilgili. Kendimi hep çok iyi korudum. Biri böyle bir şey denese herhalde patlatırdım bir tane suratına. Maalesef bizi koruyan yasalar yeterli değil, bu ülkede kadınlar olarak Allah’a emanet yaşıyoruz. Elimize öfke, kızgınlık ve kırgınlıkla dolu bir top bıraktılar. Kahır dolu o top. Şu an bu konuyu konuşurken bile sinirden ellerim terliyor.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.