DOLAR 13,61780.17%
EURO 15,2140-0.53%
STERLIN 18,2659-0.27%
ALTIN 792,56-0,24
BIST %
BITCOIN 501747-2,16%
Ankara
-6°

PARÇALI AZ BULUTLU

18 18

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Sn. Bahçeli Neler Yaptı?

Sn. Bahçeli Neler Yaptı?

Özetlersek: 2023 cumhurbaşkanlığı için ülkücü bir aday göstermeyip, AKP’den önce MHP’nin adayı Sn. R. Tayyip Erdoğan dedi mi? Dedi. Yetmez mi bu kadar icraat. Soruyorum: Ülkücülük nasıl oluyor da bütün bunlara rağmen Sn. Bahçeli yönetimindeki MHP’de olacak?

ABONE OL
8 Kasım 2021 16:42
Sn. Bahçeli Neler Yaptı?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Biraz geçmişe gidip Bahçeli’nin tavrına bir bakalım.

Rahşan Ecevit’in onca hakaretlerine rağmen, zatına teklif edilen hükümet kurmayı reddederek;1999’da DSP ile koalisyon masasına oturan kimdi?

1999’da koalisyon ortağı iken; GDO’lu tohumlara karşı çıkan MHP’li Tarım Bakanı Sn. Hüsnü Yusuf GÖKALP bey, bu duruşundan ötürü; Ecevit’e rica edilerek görevden alındı mı?

Alındı.

1999 koalisyon iktidarında, Rahşan affı denen af tasarısına karşı koyduğu için Sn. Ali Güngör MHP’den ihraç edildi mi?

Edildi.

Rahmetli S. Demirel’in gayret ve çabasıyla toplanan Türk Dünyası Kurultayına destek vermeyen Bahçeli, kurultayı düzenleyen Abdülhaluk Çay’ı MHP’den ihraç etti mi?

Etti.

1999 seçimlerinde en büyük başarıyı sağlayan MHP, önüne gelmiş büyük bir fırsat olan ülkücü Cumhurbaşkanı adayı Sn. Sadi SOMUNCUOĞLU Beyi, Cemal ENGİNYURT’a dövdürdü mü?

Dövdürdü.

İdeal ve ilke partisi olan MHP’nin, Turan ülküsüne giden yolda büyük bir sinerji kaynağı olan Erciyes Zafer Kurultayı’nı iptal ederek: Turan Ülküsü’nün içini boşalttı mı?

Boşalttı.

Abdullah Gül Cumhurbaşkanı seçilirken MHP gurubu bile toplanmadan, TBMM’ne girerek gardı düşen, havası sönen AKP’yi ipten aldı mı?

Aldı.

Sokaklara hâkim olan, devlete hakim olur”  diyen rahmetli Türkeş’i yok sayıp, ülkücüleri sokak hareketlerinin merkezine oturtarak: “Sokaklar karanlıktır.” Diyerek ülkücüleri pasifleştirdi mi?

Evet.

Başbuğun, “Evlatlarım” dediği değerleri MHP’den ihraç etti mi?

Etti.

Hakaretlerini yediği, “Rahşan affına” onay verip, solcu-komünistlerin affını sağladı mı?

Sağladı.

Şimdi önüne geleni PKK’lı olmakla suçlayıp, Pkk’lı Ahmet Türk’ü, Leyla Zana’yı  Sn. Erdoğan’a affettirdi mi?

Affettirdi.

2013 yılında Ülkücülüğün -Ü- sü ile alakası olmayan Ekmelettin İslamoğlu’nu aday göstererek Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olmasını sağladı mı?

Sağladı.

  1. Haziran 2015 Elazığ mitinginde 10 kez “ Şerefsiz” dediği kişiye, ideal partisi koca çınar MHP’yi payanda yaptı mı?

Yaptı.

Yolsuzlukların hesabını sormazsam namussuzum. 17/25 Aralık yolsuzluk iddiaları için AKP’ye, “Marmara’nın sularında yıkansanız temizlenmezsiniz” dedi mi?

Dedi.

Bu böyle gitmez. MHP’de eksen kayması var” diyerek seçimli kurultay isteyenleri partiden ihraç etti mi?

Etti.

10 Temmuz kurultay tarihimizdir deyip Ankara’nın dört bir yanına kurultay için: “Devlet sözü ver oyunu boz.” afişleri asıp kurultay yapmaktan vaz geçip AKP ye sığındı mı?

Sığındı.

12 Eylül’ün travmasını Ozan Arif’in kasetleriyle atlatmaya çalışan ülkücü davanın lokomotifi Ozan ARİF’in cenazesine katılmayı yasaklayıp, aynı akşam Osmaniye’de sazlı sözlü konser verdi mi?

Verdi.

Özetlersek: 2023 cumhurbaşkanlığı için ülkücü bir aday göstermeyip, AKP’den önce MHP’nin adayı Sn. R. Tayyip Erdoğan dedi mi?

Dedi.

Yetmez mi bu kadar icraat.

Soruyorum: Ülkücülük nasıl oluyor da bütün bunlara rağmen Sn. Bahçeli yönetimindeki MHP’de olacak?

Esen kalınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.