DOLAR 13,5908-0.44%
EURO 15,2076-0.39%
STERLIN 18,2985-0.37%
ALTIN 786,78-0,15
BIST %
BITCOIN 5107621,60%
Ankara
-6°

PARÇALI BULUTLU

06 46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kemal’in Dostları

Kemal’in Dostları

ABONE OL
31 Ekim 2021 14:23
Kemal’in Dostları
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Kemal deyince sakın aklınıza, M. Kemal gelmesin. Ben Dersimli Kemal’den bahsediyorum. O Kemal ki; her fırsatta Atatürk’ün lafına turp sıkan, Atatürk’ün Tunceli dediği ve T.C. resmi kayıtlarında Tunceli olarak belirtilen ilimize Dersim diyen kemal.

Irak ve Suriye tezkeresine hayır diyen devletimizin elini zayıflatacak davranışlarda bulunan Kemal. Türk dış politikasında, 180 derece değişiklik yapacağını söyleyen kemal.  Bizim Dersimli Kemalimiz; bir süreden beri dostlarıyla birlikte iktidara geleceğinden bahsediyor.

Aklıma birden kendilerine Suriye’nin dostları diyen ve Suriye’de iç savaşı körükleyen ülkeler geldi. Avrupa’da toplanıp, Suriye’ye yeni anayasa dayatmaya çalışan ülkeler. Amerika’sından-Hollanda’sına kadar bir dizi ülke işte!

Bizim iç işlerimize müdahale eden onurumuza saldıran elçilerin ülkeleri… Bizim Dersimli Kemal’in söylemleri ile haddini bilmez elçilerin istekleri nerede ise birebir örtüşüyor. Yer yüzünde hiçbir şey yüzde yüz bozuk olamaz. Siyasal iktidarın da elbet bir dizi hataları var.

Benim işim herhangi bir partiye payanda olmak veya karşısında konumlanmak değil. Benim işim, kadim Türk devleti nerede ne yapmamı isterse onu yapmak. Yurdumun ve Ulusumun kutsal çıkarları için çalışmak, çorbada bir tutam tuz olmaktır.

Yani amacım, Dersimlinin rakibi olmak değil, onun; yaptığı ve yapabileceği yanlışlara engel olmaya çalışmamdır. Benim düşmanlıkla bir ilgim olamaz hakaretle de bir işim olamaz. Ben yalnızca yurdumun-Ulusumun -devletimin düşmanlarına düşmanım.

Gelelim bizim Dersimli Kemal’in dostlarına! Sayın kemal, gel bu dostlarını açıkla ki; bizlerde yanlışa düşmeyelim. Görelim, dostların kimlermiş! Yurt içindeki ve yurt dışındaki dostlarını ölesiye merak ediyorum. 

Bakalım senin dostların, bizim de dostlarımız mı? Yoksa düşmanlarımız mı? Bir de Türk siyasi partiler yasası ortada, Anayasamız yabancı dostlarınla iktidarı paylaşmana izin veriyor mu. Benim bildiğim egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Hiçbir şeriki(ortağı) kabul etmemektedir.

İktidara, yabancı dostlarınla veya yabancıları kayıtsız şartsız dost olarak görenlerle nasıl geleceksin. Yasalarımız buna izin vermez. Bu engeli nasıl aşacaksın. Yoksa ilginç bir yol mu buldun da bizim mi haberimiz yok.

Elbet, iktidarı eleştireceksin, muhalefet yapacaksın, ancak devletin elini zayıflatmadan, farklı yorumlara yol açmadan görevini yapmalısın. Yoksa bir gün elbet yakana sarılan birileri çıkabilir. Bu kural herkes için geçerlidir. Her yurttaş yasalara uymalıdır.

Düşmanlarımızı dost edinmeyen herkese binlerce selam. Atalarımız der ki; “Taş yerinde ağırdır- Vaktiyle ölen babacığım.” vaktinde yapılmayan iş, iş değildir. Gecikilen her dakika yurduma-ulusuma verilen büyük zarardır.

Cephe gerisinde alınacak önlemler konusunda oldukça gecikiyoruz. Bunun sorumluluğu da elbet siyasal iktidarın omuzlarındadır.

Görklü Çalap’ımızın görkemli selamları, yurduna-ulusuna- devletine karşı görevlerini eksiksiz olarak, vakit yitirmeden yapan, Görklü Çalap’ımızın dışında başka bir egemen güç tanımayan, gerçek Çalap (Tanrı-Rab-Allah) dostları dışında dost edinmeyen tüm dostlarımıza gelsin vesselam.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.