DOLAR 16,3356 1.54%
EURO 17,4242 0.66%
ALTIN 971,560,57
BITCOIN 4814241,97%
Ankara
21°

AZ BULUTLU

Hükümetler Hizmet İçin Vardır

Hükümetler Hizmet İçin Vardır

ABONE OL
22 Ocak 2022 12:20
Hükümetler Hizmet İçin Vardır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hükümetlerin yaptığı her yatırım, hizmet ve çıkardığı kamuya faydalı yasalar; bir lütuf değil, yapmakla yükümlü oldukları bir görevdir.

Her ne hikmet ise bizler seçtiklerimizin yaptıkları güzel işlerden dolayı, yapanlara minnet duymaktayız ki: YANLIŞ.

Gerek hükümetler, gerekse belediyeler bizlerin hizmetkârlarıdır. Biz onları bize yararlı işler, hizmetler yapsınlar diye seçiyoruz.

Ben asil milletimden özellikle şu iki hususu bilmelerini istiyorum: eğer bunları bilirsek olmuşuz, olgunlaşmışız demektir.

1-İktidarların yaptığı HİZMETLER lütuf değil, onlara verilmiş bir görevdir. Ve görevlerini hakkıyla yapmak zorundadırlar.

2-Hiçbir iktidar yaptığı hizmetleri kendi kesesinden yapmıyor. Senin, benim verdiğimiz vergilerle yapıyorlar.

3- Vergileri de sadece ticari işletme sahipleri vermiyor. Ev hanımı Ayşe teyze, emekli Nazım amca da veriyor. Yaktığın elektrik, kullandığın doğalgaz, su, oturduğun evin üzerinden vergi verilmekte!.

Yapılan hiçbir iyi hizmetin karşılığında TEŞEKKÜR etme gibi bir zorunluluğun da, mecburiyetin de yoktur.

Bilakis toplanan bu vergileri, seçtiklerimiz yerli yerinde kullanıyorlar mı, yoksa hayal uğruna, inat uğruna çar çur mu ediyorlar diye hesap sorma hakkın ve yetkin vardır.

Şunu da unutmayalım ki; seçilenleri kimse silah zoruyla o koltuklara oturtmadı. Kendileri talip oldular, biz daha iyi yaparız/yapacağız dediler. Bizlerde haydi öyleyse yap/yapın diye belli süreliğine yetki verdik.

Hiç kimse yaptığı bir iş için kasım kasım kasılmasın. Millete de gaz verip kandırmasın.

Sende onların hava basmalarına, kasılmalarına izin verme, hesap sor.

Koltuklarından kalktıkları an, bize ne soracaklar diye sıkıntı yaşasınlar.

Hiç kimsenin yüzüne karşı bağırmasına, azarlamasına, seni hor görmesine ve anırmalarına izin verme, müsaade etme.

Çünkü patron sensin.

Çünkü asil olan da, asıl olan da sensin. Onlar adı üstünde vekiller.

Hiç kimse 1.20’den aldığı Doları son bir ayda 18.70’lere çıkarıp, sonrada bir alicengiz oyunuyla 13’le indirdim diye hava basmasın.

Ben sorayım sorumu: Neden Dolar 18.70’e çıktı, neden TL en değersiz para oldu, neden halk ucuz ekmek kuyruklarında, neden halk insanca beslenemiyor, neden Bulgarlar ucuz diye Edirne’ye akın ediyor, neden QatarEmiri’nin anası İstanbul’dan arsa alıyor?

Neden?

İşte böyle davrandığımız gün soyulmaktan da, ucuz ekmek kuyruklarından da kurtulacaksın. Vekilim diye düğme ilikleyip benim partim, benim liderim diye soru sormadan desteklersen yandığın gündür.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.