2019’da AKP Kaybederse!

ABONE OL
2 Kasım 2020 19:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2019 yılında kaybedeceği hiçbir şeyi olmayan siyasi partilerle kaybettiğinde her şeyini yitirecek olan iktidar partisi sandıkta karşı karşıya gelecektir.

Derya deniz parası, medyası, akademisyeni, sanatçısı, rektörü, müftüsü gücü olan iktidar partisiyle kendisini ifade etme imkânı dahi bulamayan siyasi partiler iktidar yarışacaklardır.

Onlarca algı yönetim operasyonuna, yüzlerce beyin yıkama faaliyetine, binlerce yanlı televizyon programına ve milyarlarca kirli para hareketine karşın AKP ve Erdoğan 2019 seçimlerini kaybederse ne olur?

Bu cevaplandırılması gerekli hayati bir sorudur.

Yandaş kalem erbabı, fanatik taraftarlar ve besleme akademisyenler hemen “AKP kaybederse Türkiye kaybeder” diyecektir. Onbeş yıldır Türkiye, ‘biz Türkiye’yiz, Türkiye biziz, Türkiye bizim partiden ibarettir dolaysıyla biz kaybedersek Türkiye kaybeder’ zihniyetine sahip bir anlayışın elindedir. Türkiye’yi partiye indirgemek, partinin kazanması ya da kaybetmesini Türkiye’yle ilişkilendirmek akla ziyan bir durumdur.

Deli saçması, narsist ve egoist bu tür açıklamaları ciddiye alanlar çıkabilir. Aklını tatile çıkaranlara söyleyecek fazla söz yoktur. Aslında AKP kaybederse hangi kavramların kazanacağını ya da kimlerin kaybedeceğini ülkede on beş yıldır yaşananlara bakılarak anlaşılabilir.

AKP kaybederse hangi kavramlar kazanır?

AKP kaybederse kavram olarak “Türk”, “Türk Milleti”, “Atatürk”, “Türk Milliyetçiliği” kaybettikleri mevzilerine geri döner. “Türkiye” kavramı kazanır ne olduğunu söyleyenlerin de bilmediği “Yeni Türkiye” kavramı kaybeder!

“Demokrasi” kavramı kazanır, totaliter yönetimi maskelemek için kullanılan “ileri demokrasi” kavramı kaybeder!

Türk milliyetçiliğini ayakların altına alanlar onu başların üstüne koymaya başlar.

“Milletimiz” kavramı, yerini “Türk Milleti” kavramına terk eder.

“Tek Devlet” kavramı, tedavülden çekilir yerini “Türk Devleti” kavramı alır.

“Mustafa Kemal” kavramı “Mustafa Kemal Atatürk” olarak söylenir olur.

Türk Milleti her Allah’ın günü “Türk, Kürt, Çerkez, Arnavut, Arap, Gürcü, Alevi, Sünni” olarak, bayağı kesir gibi etnik ve mezhep olarak atomize olmaktan kurtulur.

AKP kaybederse Barzani yanıltacağı, PKK “çözüm sürecinde” aldatacağı, FETÖ “aynı menzile yürürken” kandıracağı ortağını kaybeder. ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanlığı büyük bir darbe yer. AKP kaybederse FETÖ devleti, PKK sokakları, Yunan Adaları ele geçirirken seyredenler kaybetmiş olur!

Aklını kinine kurban etmiş olan bunakların Atatürk’e saldırıları bıçakla kesilmiş gibi durur! “Akil Adamlar” akıllarına kavuşur!

Bir de bakarsınız ki Süleyman Şah Türbesi tarihteki yerine döner!

AKP kaybederse Millet kazanır?

AKP kaybederse tek tip televizyon, tek düze akademisyen, tek kişinin konuştuğu siyaset önemini yitirir. Türkiye tek yüz seyretmekten, tek ses dinlemekten, yargının tepesindeki bazı isimler de çay toplama seanslarına katılmaktan kurtulur. Yirmi dört saat bir kişinin, bir zihniyetin konuştuğu ve konuşturulduğu Türkiye’den herkesin konuşabildiği Türkiye’ye geçilmiş olur!

Türkiye’nin en az yarısı her gün inkâr edilmekten, aşağılanmaktan ve ötekileşmekten kurtulur. Gerçeğin öbür tarafı sessiz sedasız yerine döner! Partinin devletinden Türk Milletinin devletine geçilmiş olur. Partinin Cumhurbaşkanı gider yerine devletin ve Cumhurun Başkanı gelir. Bir kişilik demokrasi gider seksen milyonun iradesiyle teşekkül eden demokrasi zuhur eder.

2002 Yılında ekonomik krize ve toplumsal öfkeye kurban edilmiş olan on beş yıllık siyasi belirsizlik sona erdirilmiş olur.

“Yüz milyon dolar” vererek havuz oluşturanlar, ihaleleri kaybetmeye başlar.

“Siyasi Partili Cumhurbaşkanlığı” adı altında talep edilen milli kölelik reddedilmiş, Türk Milleti siyasi rüştünü bir kez daha dost ve düşmana göstermiş olur.

İşin özü 2019 seçimlerinde iktidarın kaybetmesi her şeyin aslına dönmesine büyük katkı sağlar. Hayaller âleminde yanılan, yanıltılan Türkiye’den gerçek Türkiye’ye geçilmiş olur!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.