DOLAR 17,2362 0.03%
EURO 17,6253 0.21%
ALTIN 963,600,11
BITCOIN 3531462,83%
Ankara
27°

AÇIK

Zafer Partisi’ni Hedef Aldıklarını Gösteren Gerçek Niyetleri Ortaya Çıktı

Zafer Partisi’ni Hedef Aldıklarını Gösteren Gerçek Niyetleri Ortaya Çıktı

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, İstanbul Barosu önünde basın açıklaması yaptı.

ABONE OL
27 Mayıs 2022 16:51
Zafer Partisi’ni Hedef Aldıklarını Gösteren Gerçek Niyetleri Ortaya Çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, İstanbul Barosu önünde basın açıklaması yaptı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, , İstanbul Barosu önünde yaptığı basın açıklamasında ‘’Mahkeme kararlarının üzerinde yazan ‘’Türk Milleti Adına’’ ibaresini iyi düşünmelerini ve savunma makamının da yetkisini Türk Milleti’nin egemenlik hakkından aldığını unutmamalarıdır.’’  dedi.

Özdağ, ‘’İstanbul Barosu bünyesinde kurulan ‘Mülteci ve Göçmen Hakları Merkezi’, 24 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medyadan bir açıklama yayınlamıştır. Bu açıklamanın başlangıç kısmında, siyasi tartışmaları yönlendirmek amacında olmadıklarını belirtmiş iseler de, açıklamanın sonundaki. ‘Türkiye’de bulunan Suriyeliler başta olmak üzere sığınma hakkından yararlanan ve menşe ülkesine dönebilme imkânı olmayan yabancıların gerekirse zorla ülkelerine gönderileceğinin söylenmesi, uluslararası insan hakları ilkeleriyle bağdaşmayacağı…’şeklindeki ifadeleriyle doğrudan Zafer Partisi’ni hedef aldıklarını gösteren gerçek niyetleri ve maksatları ortaya çıkmıştır.’’ ifadesinde bulundu.

Zafer Partisi’ni Hedef Aldıklarını Gösteren Gerçek Niyetleri Ortaya Çıktı

Zafer Partisi’ni Hedef Aldıklarını Gösteren Gerçek Niyetleri Ortaya Çıktı

Zafer Partisi’ni Hedef Aldıklarını Gösteren Gerçek Niyetleri Ortaya Çıktı

Basın açıklamasının tamamı:

 

Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Değerli Basın Mensupları…

İstanbul Barosu Yönetim Kurulu’nun (9 Aralık 2021 tarih ve 100/30 sayılı) kararı ile İstanbul Barosu bünyesinde kurulan ‘’Mülteci ve Göçmen Hakları Merkezi’’, 24 Mayıs 2022 tarihinde sosyal medyadan bir açıklama yayınlamıştır.

 

Bu açıklamanın başlangıç kısmında siyasi tartışmaları yönlendirmek amacında olmadıklarını belirtmiş iseler de, açıklamanın sonundaki ‘’ Türkiye’de bulunan Suriyeliler başta olmak üzere sığınma hakkından yararlanan ve menşe ülkesine dönebilme imkânı olmayan yabancıların GEREKİRSE ZORLA ÜLKELERİNE GÖNDERİLECEĞİNİN SÖYLENMESİ, uluslararası insan hakları ilkeleriyle bağdaşmayacağı…’’ şeklindeki ifadeleriyle doğrudan Zafer Partisi’ni hedef aldıklarını gösteren gerçek niyetleri ve maksatları ortaya çıkmıştır.

 

Açıklamada geçen bu ifadelerin yanı sıra, açıklamanın bütünü değerlendirildiğinde, sığınmacıların ülkemizde kalıcı hale getirilmesi için toplumun alıştırılması faaliyetleri kapsamında çalışmalar yapıldığı görülmektedir. Adı geçen komisyon, 28 Mayıs günü ‘’Mülteci Hukuku’’ adı altında Baronun konferans salonunda panel düzenleyecektir. Bu ve benzeri faaliyetlerin, İstanbul Barosu bünyesinde yapılıyor olması durumu daha vahim hale getirmektedir.

İstanbul Barosu yönetiminin bu faaliyetlere neden ev sahipliği yaptığı sorusu önemlidir. Zira 60 bine yakın kayıtlı üyesiyle Türkiye’nin Avrupa’nın en büyük barosunun yönetimi ülkemizde yaşanan örtülü istilanın, demografik işgalin farkında değil midir?

Yoksa mülteci hakları adı altındaki sözüm ona hukuki desteğin arkasında AB’nin Barolar Birliği’ne sağladığı fonlar mı vardır?

İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Şanlıurfa, Antakya, Kayseri, Adana, Denizli, Aydın, Bursa, Çanakkale, Kilis, Mersin, Trabzon, Edirne, Van ve Erzurum illerinin barosunda mültecilerin savunulması için özel kurslar ve ilgili davalara bakması için 5000 kişilik bir avukat listesinin oluşturulduğu ve AB’nin bu faaliyetler için 4 milyon Euro’ya yakın fon verdiği doğru mudur?

İstanbul Barosu’nun Başkanı, sosyal medyadan bize siyasi cevaplar vereceğine öncelikle bunlara cevap vermelidir.

İstanbul Barosu yönetimi örtülü istilaya karşı hiç panel düzenlemiş midir?

İstanbul Barosu yönetimi sığınmacıların işledikleri suçların araştırılması ve önlenmesi için hiç çalışma yapmış mıdır?

Yargının kurucu unsurlarından biri olan savunma makamını temsil eden avukatların İstanbul’daki en büyük meslek örgütü olan İstanbul Barosu’nu8n uzun yıllardır yöneten zihniyet, AB fonlarıyla gerçekleştirilen mülteci hukuku faaliyetlerini ne kadar daha sürdürecektir?

İstanbul Barosu yönetimi bu sorular üzerinde iyi düşünmeli ve tutumlarını yeniden gözden geçirmelidir.

Kendilerine çağrımız; Mahkeme kararlarının üzerinde yazan ‘’Türk Milleti Adına’’ ibaresini iyi düşünmelerini ve savunma makamının da yetkisini Türk Milleti’nin egemenlik hakkından aldığını unutmamalarıdır.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.