DOLAR 17,0982 0.71%
EURO 17,5541 0.44%
ALTIN 970,070,77
BITCOIN 342267-0,24%
Ankara
23°

AÇIK

Zafer Partisi’nden Seçim Sistemi Ziyaretleri

Zafer Partisi’nden Seçim Sistemi Ziyaretleri

ABONE OL
5 Şubat 2022 14:13
Zafer Partisi’nden Seçim Sistemi Ziyaretleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Partisi heyeti DSP, DP, CHP ve Saadet Partisi’ne bir ziyaretler gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretlerin konusu ise seçim sistemi olduğu kamuoyuna bildiriyle açıklandı. Ziyaretlerin devam edeceğini ve ortak çalışma ortaya konacağı belirtildi.

Yayınlanan bildiri ise şu şekilde;

” Siyasi parti ziyaretlerimiz hakkında.

Demokrasi için sandık önemlidir ve sandık için de iki hedef vardır : Temsilde adalet, yönetimde istikrar. Lakin yönetimde istikrarın ağır bastığı ve temsilde adaletin ikinci plana atıldığı bir seçim sistemine sahibiz. Zafer Partisi olarak, temsilde adalet ve yönetimde istikrarın sağlanması,yalnızca çoğunluğun değil, azınlıkların da temsili için, demokrasi için Milli Bakiye Sistemi bir zorunluluktur.

Milli Bakiye Sistemi konusunda bir dizi ziyaretler gerçekleştirldi. DSP, DP, CHP ve Saadet Partisi ile yapılan görüşmelerde tecrübeler aktarıldı ve mutabakat sağlandı. Milli Bakiye Sistemi konusunda diğer siyasi partilere de önümüzdeki günlerde ziyaretler gerçekleştirilecek ve birlikte milletimiz ve demokratik bir Türkiye için eylem planı hazırlanacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.