DOLAR 13,42870.85%
EURO 15,26671.16%
STERLIN 17,92131.3%
ALTIN 766,460,69
BIST 1.871,030,73%
BITCOIN 765669-2,82%
Ankara

AÇIK

12 58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Zafer Partisi, Sığınmacıların Akım Haline Getirdiği ‘Muz Videolarını’ Yargıya Taşıyor!
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Zafer Partisi, Sığınmacıların Akım Haline Getirdiği ‘Muz Videolarını’ Yargıya Taşıyor!

Zafer Partisi, Sığınmacıların Akım Haline Getirdiği ‘Muz Videolarını’ Yargıya Taşıyor!

ABONE OL
26 Ekim 2021 19:42
Zafer Partisi, Sığınmacıların Akım Haline Getirdiği ‘Muz Videolarını’ Yargıya Taşıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın liderliğindeki Zafer Partisi, Türkiye’de Suriyeli sığınmacılar arasında bir akım haline
gelen ve kamuoyunun yoğun tepkisiyle karşılaşan ‘muz videolarını’ yargıya taşımaya hazırlanıyor.

 

ZAFER PARTİSİ’NDEN TÜRK BAYRAĞI İLE DALGA GEÇEN SURİYELİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

 

Zafer Partili Uğur Tarhan, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar arasında bir akım haline gelen ve kamuoyunun yoğun tepkisiyle karşılaşan ‘muz videolarını’ yargıya taşıdı.

 

Zafer Partisi, Suriyeli sığınmacıların Türk milleti ve Türk bayrağını hedef alan videoları hakkında suç duyurusunda bulundu. Zafer Partisi’ni temsilen suç duyurusunda bulunan isim ise Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Uğur Tarhan oldu.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan suç duyurusunda bulunan Tarhan’ın teslim ettiği dilekçede ilgili sosyal medya hesabının bilgileri verilen bir Suriyelinin de Türk bayrağında bulunan hilalin üzerine muz ekleyerek bayrakla dalga geçmesi gerekçe gösterilerek tespit edilmesi ve tutuklanması talep edildi. Aynı kişinin söz konusu mecra üzerinde yayımladığı bir diğer videoda ise Türk milleti ve bayrağını muz çalan bir maymunla özdeşleştirdiği bilgisine de suç duyurusunda yer verildi.

Suriyelilerin ‘Muz Akımı’ Bir Sokak Röportajı ile Başladı

Zafer Partisi’nin suç duyurusuna konu olan Suriyelilerin muz akımı yine sosyal medya mecralarında yayımlanan bir sokak röportajı ile başlamıştı. Suç duyurusunda da yer verilen ifadelerde bir Türk vatandaşı “Muz bile yiyemiyoruz. Suriyeliler kilo alıyor” diye konuşmuş, bundan hareketle birçok Suriyeli sığınmacı benzeri videolar çekerek sosyal medya hesaplarına yüklemeye başlamıştı.

Suriyelilerin videoları, suç duyurusunda Türk milletini ve bayrağını alenen aşağılamak olarak nitelendirilirken bu doğrultuda Türk Ceza Kanunu’nun 300. Maddesine başvurularak ilgili kişilerin bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasıyla yargılanmaları gerektiğine dikkat çekildi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.