DOLAR 17,9775 0.24%
EURO 18,3897 0.66%
ALTIN 1.031,990,90
BITCOIN 4329564,55%
Ankara
29°

PARÇALI AZ BULUTLU

Zafer Partisi Rahim Cavadbeyli’nin Yanında!

Zafer Partisi Rahim Cavadbeyli’nin Yanında!

Güney Azerbaycanlı Rahim Cavadbeyli hakkında İran'da idam cezası bulunuyor.  Türkiye'de ise haksız bir şekilde Uluslararası Koruma Belgelerine el konulmuştur.

ABONE OL
30 Temmuz 2022 22:21
Zafer Partisi Rahim Cavadbeyli’nin Yanında!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Güney Azerbaycanlı Rahim Cavadbeyli hakkında İran’da idam cezası bulunuyor.  Türkiye’de ise haksız bir şekilde Uluslararası Koruma Belgelerine el konulmuştur.

Bu karara karşı, Cavadbeyli, İdare Mahkemesine ve Anayasa Mahkemesine başvurmuş, iki Mahkeme de Cavadbeyli’yi haklı bulmuş, Cavadbeyli’nin belgelerinin iadesine ve kendisine manevi tazminat ödenmesine hükmetmiştir. Tüm bu kararlara rağmen, mahkeme kararları ve hukuka aykırı şekilde Cavadbeyli’nin Belgeleri kendisine teslim edilmiyor, Cavadbeyli her gün sınır dışı edilme tehdidiyle yaşıyor. Cavadbeyli Türk soylu olması nedeniyle Türk hukuku uyarınca göçmen sayılıyor ve bu nedenle birtakım ayrıcalıklı haklara sahip olabiliyor. Ancak hükümet politikaları ile Türk soylu yabancıların sahip olması gereken haklardan bile daha fazla hakka sahip olan Suriyeliler can güvenliği nedeni ile sınır dışı edilmezken Cavadbeyli’nin can güvenliği hiçbir şekilde umursanmıyor.

Bu duruma Zafer Partisi’nden de tepki geldi. Genel Başkan Ümit Özdağ’ın talimatıyla Zafer Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Av. Fatma Melike Karaaslan Cavadbeyli’nin vekaletini alarak, Cavadbeyli için gereken tüm hukuki savaşı vermeye başlamıştır.

 

Zafer Partisi Ra

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.