DOLAR 13,40460.69%
EURO 15,22280.92%
STERLIN 17,88861.2%
ALTIN 764,080,38
BIST 1.873,690,88%
BITCOIN 765184-1,80%
Ankara

AÇIK

12 58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Zafer Partisi Konya İl Başkanı: AKP’li Belediye Şehrin Tek Spor Kompleksini Yok Etti
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Zafer Partisi Konya İl Başkanı: AKP’li Belediye Şehrin Tek Spor Kompleksini Yok Etti

Zafer Partisi Konya İl Başkanı: AKP’li Belediye Şehrin Tek Spor Kompleksini Yok Etti

ABONE OL
23 Ekim 2021 13:01
Zafer Partisi Konya İl Başkanı: AKP’li Belediye Şehrin Tek Spor Kompleksini Yok Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Partisi Konya İl Başkanı Salih Ümütkesmez, Konya’daki en merkezi konumda bulunan ve gençlerin spor aktivitelerini gerçekleştirdiği stadyum alanının, AK Parti tarafından rant alanına çevrildiğini belirtti.

Ümütkesmez, sanat ve sosyal etkinlik merkezi olarak düzenlenmesi gereken stadyumun, spor kompleksinin yıkılarak park alanına dönüştürülmesinin kabul edilebilir olmadığını söyledi.

Ümütkesmez, şu ifadeleri kullandı:

“Binlerce Konyalının hatıralarının olduğu stadyum alanına yapılan uygulamalar içler acısı durumda. Konya’mızın her yerinden tek ulaşımla gelinebilecek, merkezi konumda bulunan stadyum alanı; çocuklarımızın ve gençlerimizin spor, sanat ve sosyal etkinlik merkezi olarak düzenlenmesi gerekirken park alanı bahanesiyle rant alanına dönüştürülmesi kabul edilebilir bir durum değildir.

Konya’mızın çevresinde ve merkezinde yeterince park alanı var iken tek spor kompleksinin yıkılıp park alanına dönüştürülmesi Konya’mızı yöneten zihniyetin çapsızlığını bir kez daha ortaya koymuştur.

Çocuklarımızın ve Zafer kuşağının; kıymetli zamanlarını evlerde ve kafelerde heba ettirmek ve tüketimin bir parçası haline getirmek yerine onları spor, sanat ve diğer sosyal etkinliklere yönlendirip geleceğe hazırlamalıyız. Tüketen bir toplum değil üreten, bilinçli ve sosyal bağları kuvvetli bir toplum için çocuklarımızı hazırlamalıyız.

Zafer Partisi Konya İl Teşkilatı olarak belediyenin yapmış olduğu bu uygulamayı kınıyor, Konyalımızın da şehrine sahip çıkıp oldu bittilerle şehrimizin kaderi ile oynayan yöneticilere fırsat vermemesini istiyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.