DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
STERLIN 18,2262-0.32%
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 6658840,61%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06 35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Zafer Partili Koncuk: “Vakıflar Genel Müdürlüğü Logosundan Türk Bayrağının Çıkarılması Şuursuzluktur”
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Zafer Partili Koncuk: “Vakıflar Genel Müdürlüğü Logosundan Türk Bayrağının Çıkarılması Şuursuzluktur”

Zafer Partili Koncuk: “Vakıflar Genel Müdürlüğü Logosundan Türk Bayrağının Çıkarılması Şuursuzluktur”

ABONE OL
16 Eylül 2021 15:59
Zafer Partili Koncuk: “Vakıflar Genel Müdürlüğü Logosundan Türk Bayrağının Çıkarılması Şuursuzluktur”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Partisi Genel Sekreteri İsmail Koncuk, “Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün logosundan Türk bayrağının çıkarılması, maksadı ne olursa olsun kabul edilemez bir şuursuzluktur” dedi.

Zafer Partisi Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yeni logosuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Koncuk, “Vakıf, engin Türk-İslam medeniyetinin derinliklerinden gelen bir kurumdur. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün logosundan Türk bayrağının çıkarılması, maksadı ne olursa olsun kabul edilemez bir şuursuzluktur” dedi. Koncuk, şunları kaydetti:

“Hangi makam ve mevkide olursa olsun hiç kimse, Vakıfların logosundan Türk bayrağını çıkarma hakkına sahip değildir. Daha önce kurumların isminin başında bulunan T.C. ibaresinin kaldırılması ve bunun milletimizin şiddetli tepkisine sebep olduğu, hafızalarda tazeliğini korumaktadır. ‘Türk bayrağının adı değiştirilsin’ diyecek kadar milli bilinçten yoksun zavallıların oluşturduğu tartışmaları da hatırlıyoruz. AKP iktidarı döneminde tartışılmayan hiçbir değerimiz neredeyse kalmamıştır. Andımızın okullarda okutulması yasaklanmış, devlet madalya ve nişanlarından Atatürk silueti kaldırılmıştır. Zafer Partisi olarak bunları ne unuturuz ne de unuttururuz. Vakıfların logosundan Türk bayrağını çıkaran aymazlar bilsin ki Türk bayrağı, Türk’ü temsil ettiği kadar Türk milletinin inandığı tüm manevi değerleri de temsil eder. Siz kimi ve neyi temsil ediyorsunuz? Bu aziz milletin varlık sebeplerini, inançlarını temsil etmekten ne kadar uzak olduğunuz çok açıktır.”
(ANKA)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.