DOLAR 16,3683 0.05%
EURO 17,5648 -0.07%
ALTIN 972,940,06
BITCOIN 483760-0,53%
Ankara
24°

AÇIK

Yandaş şirket Cengiz İnşaat’tan İkizdere açıklaması: ‘Bakanlığın seçimi’
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Yandaş şirket Cengiz İnşaat’tan İkizdere açıklaması: ‘Bakanlığın seçimi’

Yandaş şirket Cengiz İnşaat’tan İkizdere açıklaması: ‘Bakanlığın seçimi’

ABONE OL
5 Mayıs 2021 09:56
Yandaş şirket Cengiz İnşaat’tan İkizdere açıklaması: ‘Bakanlığın seçimi’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cengiz İnşaat, ‘Ham maddenin temin edilmesi planlanan İkizdere Cevizlik Taş Ocağı, Bakanlık tarafından seçilmiştir’ açıklamasını yaptı.

Cengiz İnşaat, Rize İkizdere Cevizlik Taş Ocağı hakkında basında yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada “Projenin sahibi olan ilgili Bakanlık tarafından yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda uygun taş ocakları belirlenmiş, rezerv miktarı ve dayanıklılık değerleri dikkate alınarak koşulları sağlayan İkizdere Cevizlik Taş Ocağı için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden ilgili mevzuat kapsamında ham madde üretim izni alınmıştır” denildi.

Açıklama şu şekilde sürdü:

“Bu süreçte yasal olarak ham maddenin temin edileceği taş ocağının seçilmesi konusunda, şirketimizin herhangi bir tespit yetkisi veya tasarrufunun bulunmadığını önemle belirtmek isteriz. Ham maddenin temin edilmesi planlanan İkizdere Cevizlik Taş Ocağı, Bakanlık tarafından seçilmiştir. Çevresel etkileri dikkate alınarak sürecin en başından itibaren ham maddenin temin edilebileceği tüm alternatif taş ocakları Bakanlık tarafından araştırılmıştır.

Şirketimizin o bölgede yaşayan herkesin görüşlerini hassasiyetle ve ciddiyetle değerlendirdiğini bilmenizi isteriz. İmalatların tamamlanması ve liman için gerekli ham maddenin temini sonrasında taş ocağının rehabilitasyonu şirketimiz tarafından gerçekleştirilecektir. Taş ocağında maden araması yapıldığına, ocağın daha sonra farklı amaçlarla kullanılacağına dair iddialar asılsız olup Rize İyidere Lojistik Limanı projesi ile sınırlı ham madde temini tamamlandıktan sonra toprak üzerinde bitki ve ağaçlandırma çalışması yapılarak mevcut doğal yaşamın geri kazanılması sağlanacaktır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.