DOLAR 13,4228-0.85%
EURO 15,2561-0.57%
STERLIN 18,3244-0.61%
ALTIN 794,900,71
BIST %
BITCOIN 561259-0,97%
Ankara
-4°

PARÇALI BULUTLU

06 49

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vatan Partisi’ndeki taciz suçlamasında ilk duruşma görüldü

Vatan Partisi’ndeki taciz suçlamasında ilk duruşma görüldü

ABONE OL
27 Ekim 2021 19:58
Vatan Partisi’ndeki taciz suçlamasında ilk duruşma görüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı’ndaki taciz davasında ilk duruşma görüldü. Tacizi yaşandığı dönemde parti üyesi olan G. P.’yi bir yıl süreyle taciz etmekle suçlanan A. D.’nin Covid şüphesi nedeniyle test yaptırdığı ve sonucu henüz almadığı mazeretini bildirerek katılmadığı duruşma, 24 Mart 2022 tarihine ertelendi. A.D.’nin G.P.’nin “kirli iç çamaşırlarını” karıştırarak bunları gizlice aldığı öne sürülmüştü.

Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı’ndaki taciz davasının duruşması başladı. İlk duruşmada müşteki G. P. ve yakınları ile avukatı Büşra Gök hazır bulunurken sanık avukatlarından yalnızca Özlem Karagöl duruşmaya katıldı. Parti üyesi olan G. P.’yi bir yıl süreyle taciz etmekle suçlanan A. D., “Covid” şüphesi nedeniyle test yaptırdığı ve sonucu henüz almadığı için mazeret bildirerek duruşmaya katılmadı.

Soruşturma aşamasında verdiği ifadeyi tekrarlayan G. P., sanığın aralarında duygusal bir ilişki olduğu iddiasını reddettiğini ve parti görevleri gereği ast üst ilişkisi dışında bir bağları bulunmadığını söyledi. G. P. ve avukatı Büşra Gök sanığın eylemlerinin yalnızca hırsızlık değil cinsel taciz suçunu oluşturduğunu da beyan ederek cinsel taciz maddesinin de davaya eklenmesini talep ettiklerini ifade ettiler. Duruşma, 24 Mart 2022 tarihine ertelendi.

Olay

Vatan Partisi yöneticisi A. D.’nin parti üyesi G.P’yi bir yıl taciz ettiği, tacize uğrayan G. P.’nin bunu parti teşkilatına bildirdiği ve kişi hakkında disiplin soruşturması açılması için şikayette bulunduğu ancak herhangi bir disiplin işleminin uygulanmadığı, partinin üst düzey genç yöneticilerince olayın üstünün kapatıldığı iddia edilmişti.

A. D.’nin 2018-2019 yılları arasında parti üyesi G. P.’nin yakın arkadaşı olduğu, bu sebeple sık sık toplantılar yapmak üzere bir grup parti üyesi ile G. P.’nin evinde buluştukları, bu esnada özel telefon görüşmesi yapacağı bahanesiyle G. P.’nin odasına girdiği, burada G. P.’nin kirli iç çamaşırlarını karıştırarak bunları gizlice aldığı öne sürülmüştü.

Kaynak: Tele1

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.