DOLAR 17,9703 0.07%
EURO 18,3747 0.38%
ALTIN 1.033,270,21
BITCOIN 4289560,16%
Ankara
25°

AÇIK

Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz

Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstanbul'un Zeytinburnu'nda yaşanan özür olayı ile ilgili ilçe emniyet müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

ABONE OL
2 Temmuz 2022 11:38
Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstanbul’un Zeytinburnu’nda yaşanan özür olayı ile ilgili ilçe emniyet müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı.

Ne olmuştu?

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinde 27 Haziran akşamı iki grup arasında kavga meydana geldi. Olaya polis ve bekçiler müdahale etti. Kavgaya karışan taraflardan biri AKP Zeytinburnu İlçe Gençlik Kolları çıkınca olay iyice büyüdü. Gençleri gözaltına almak isteyen bir polis ile 2 bekçinin, bu kişilerden özür dilemeleri sağlandı. Üç görevlinin açığa alındığı olay ile ilgili açıklama yapılmadı.

Ümit Özdağ:

“Türk Milletinin iç güvenliğini sağlamakla sorumlu olan polisimiz saray rejiminin baskısı altında görevini yapamaz duruma gelmiştir. Polis Teşkilatı muhalefete oy veren seçmenlere, sıradan sokaktaki AKP’ye oy veren seçmenlere karşı zaman zaman yasaları amacı aşan bir şekilde uygulamaya zorlanırken AKP seçkinlerinin koruması altındaki Suriyelilere karşı eli kolu bağlanmaktadır.”

Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz

“Kısa bir süre önce Hatay’daydık. Hatay’da anayasanın 23. maddesi jandarma ve polis aracılığıyla Süleyman Soylu ve Vali tarafından çiğnendi. Bir milletvekili, bir genel başkan ve parti divanı bir ilimize sokulmadı. Bu Cumhuriyet tarihi boyunca iki kez oluyor. İlki Kayseri’de rahmetli İnönü’ye uygulanmıştı. Şimdi aynı uygulamayı İçişleri Bakanı daha doğru ifadeyle suç işleri bakanı Süleyman Soylu yaptı.”

“Bugün burada Zeytinburnu’nda olmamızın nedeni, Zeytinburnu’nda Türk polisine ve bekçisine terbiyesizce saldıran, huzuru bozan AKP gençlik kolları üyesi 4 kişi hakkında işlem yapılmasının suç işleri bakanı Süleyman Soylu tarafından engellenmiş olmasıdır.”

“Gözaltı işlemleri yapan polislere suçlulardan özür diletilmiş, kelepçe takan bir polis ve iki bekçi açığa alınmıştır. Bu arada duyuyoruz ki AKP ilçe başkanı polis arkadaşı aramış “merak etme seni bir hafta sonra göreve geri iade edeceğiz” demiş.”

Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz

“Ben buraya gelmeden önce bazı teşkilat mensubu arkadaşlarımızın kulağına böyle bir olay olmadı diye fısıldanmış. Resmi evraklar benim elimde sakın böyle bir numara çekmeye kalkmayın çok mahcup olursunuz. Süleyman, resmi evrakların tamamı elimde. Ona göre!”

“Bu işlem HDP’li milletvekilinin Türk polisine attığı tokattan daha fazla yaralamıştır. HDP’linin kim olduğu belli zaten. Hatay Dörtyol’da AKP’li milletvekilinin oğlundan ve arkadaşlarından özür diletiyorsunuz. Türk polisine, Antalya’da bir AKP milletvekili terbiyesizce Türk polisine saldırıyor. Şimdi de gençlik kollarını Türk polisinin elinden alıyorsunuz. ”

Siz, Türk polisini şamar oğlanı mı zannettiniz?

“Türk Emniyet Teşkilatı sizin AKP’nin özel koruma ordusu mu? Hayır, emniyet teşkilatı büyük Türk milletinin polisidir. Bunu size öğreteceğiz. ”

“Türk polisinin Süleyman Soylu’nın keyfi uygulamaları karşısında korumasız bırakmayacağız. Soylu zihniyetinin baskıları Türk polisinde büyük sayıda intiharlara neden olmaktadır.”

“Bir yandan hırız, uğursuz, tecavüzcü, katil diğer yandan aman dokunmayın dedikleri Suriyelisiyle, Afganıyla uğraşan polis. Bir de Soylu zihniyetinin baskıları altında evlatlarını intiharda kaybetmektedir.”

“Zafer Partisi Genel Başkanı olarak  buradan sesleniyorum; Sevgili arkadaşlar, yıllarca Polis Akademisi’nde öğretim üyeliği yaptım. Bİnlerce polis amiri öğrencim oldu. Sizin dertlerinizi ve polis teşkilatının bütün dertlerini, sorunlarını gayet yakından biliyoruz. Türk Devleti’ni Türk milletine geri vereceğiz.”

“Emniyet teşkilatı AKP’nin özel koruma ordusu değil büyük Türk milletinin polisidir. Polisi ezdirmeyeceğiz.”

 

Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz

Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz

Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz

Ümit Özdağ Zeytinburnu’nda: Polisi ezdirmeyeceğiz

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.