DOLAR 13,49910.41%
EURO 15,40470.35%
STERLIN 18,43760.41%
ALTIN 785,51-0,06
BIST %
BITCOIN 570922-1,99%
Ankara
-1°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

13 18

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Tutuklanmasını İstiyorum, Serbest Kalırsa Beni Öldürecek”

“Tutuklanmasını İstiyorum, Serbest Kalırsa Beni Öldürecek”

ABONE OL
30 Haziran 2021 09:05
“Tutuklanmasını İstiyorum, Serbest Kalırsa Beni Öldürecek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Manisa’nın Soma ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Turgay Çelik (42) tarafından bir kafeteryada bardak ve meyve bıçaklı saldırıya uğrayıp, darbedilen İmran Çelik (34), yaşadığı dehşet anlarını anlatırken, “Ölmek istemiyorum” dedi. Saldırı anında kafeteryada bulunan ve olaya müdahale eden İsmail Çiçek (65) ile arkadaşı Zuhal Yurttaş (46) de “Bugün olsa yine aynı şekilde müdahale ederiz” dedi. Boşandığı eşi ile engel olmaya çalışan biri kadın 2 kişiyi de darbeden ve esnaf tarafından yakalanıp polise teslim edilen Turgay Çelik ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Soma’daki maden faciasında 2 çocuğunun babası olan eşini kaybeden İmran Çelik, yaklaşık 1.5 yıl önce özel bir maden şirketinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Turgay Çelik ile ikinci evliliğini yaptı. 4 ay önce bir kız çocuğu olan İmran Çelik, evlilikleri süresince sürekli şiddet gördüğü gerekçesiyle geçen 22 Mayıs’ta boşanma davası açtı. Turgay Çelik, dün boşanma davası ile ilgili konuşmak ve kızını görmek istediğini belirterek İmran Çelik’i kafeteryada buluşmaya çağırdı. Beraberinde 4 aylık kızı ile kafeye giden İmran Çelik ile Turgay Çelik arasında tartışma çıktı.

Şiddete maruz kalan İmran Çelik, yaşadığı dehşet dakikalarını anlattı. Daha önce de defalarca şiddete maruz kaldığını belirten İmran Çelik, “1 ay önce hastanede dinlenme odasında beni dövmüştü. Darp raporu aldım fakat orada kameralar olmadığı için bunu ispat edemedim. Daha sonra boşanma davası açtığım ve uzaklaştırma kararı çıkarttığım için dün de beni kafeye çağırdı, kızımızı görmek istedi, konuşmak istedi. Ben de kafeye gittim. Orada konuşuyorduk. ‘Sen ölümden korkmuyor musun?’ dedi. Ben de ‘Korkmuyorum en fazla canımı alabilirsin’ dedim. Daha sonra bardağı aldı, başımda kırdı. Cam bardaktı, başımdan yaralandım. Ardından servis bıçağını aldı 5 yerime sapladı. Dava açmamdan önce de sürekli beni ‘Benden boşanırsan seni öldürürüm. Topuklarına sıkarım. Olan Asya’ya kızına olur’ diyerek, tehdit ediyordu” diye konuştu.

Eşinin psikolojik sorunları olduğunu ve olmadık şeyleri yaşanmış gibi gösrdüğünü belirten İmran Çelik, çok korktuğunu ve ölmek istemediğini söyledi. İmran Çelik, “Hiçbir kadın şiddeti hakketmiyor. Ben de haketmediğimi düşünüyorum. Olay anında şok geçirdim, ne olduğunu anlaşamadım. Kızımı seviyordum. Bir baktım o anda başımda bardak kırıldı. Şu an burada olamayabilirdim. Adalet yerini bulsun istiyorum. Tutuklanmasını istiyorum. Serbest kalırsa beni öldürecek. Kendimin ve çocuğumun can güvenliğinin sağlanmasını istiyorum. O an bebek arabası yere de düşebilirdi, kızım beyin kanaması da geçirebilirdi. Belki de bebeğim ölebilirdi. Bebeğimi de görmesini istemiyorum. Ona da zarar verebilir” diyerek çocuğu için de yaşadığı endişeyi de dile getirdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.