DOLAR 16,2292 -0.86%
EURO 17,3782 -1.15%
ALTIN 965,25-0,74
BITCOIN 467780-3,53%
Ankara
22°

PARÇALI BULUTLU

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren “Çift Maaş” Aldığını İtiraf Etti

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren “Çift Maaş” Aldığını İtiraf Etti

ABONE OL
10 Haziran 2021 09:52
TRT Genel Müdürü İbrahim Eren “Çift Maaş” Aldığını İtiraf Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren “çift maaş” aldığını kabul etti. Eren, “TRT’den 15 bin civarı, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden de 14 bin 500 civarı” maaşı olduğunu söyledi.

TBMM KİT Komisyonu’nda TRT’nin hesapları ele alındı. CHP’li Atilla Sertel, genel müdür yardımcılığına atanan Fatih Er’in kayınbiraderi, bacanağı ve kayınbiraderinin eşinin kurumda kadroya alındığı iddialarını sordu. Sertel “Bir aileden 4 kişi birden TRT’ye nasıl giriyor herkes işsizken?” diye sordu.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, maaşı konusunda “Maaş meselesine açıklık getireyim. TRT’den 15 bin civarı maaş alıyorum, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden de 14 bin 500 civarı bir maaşım var. Bunun dışında, TRT’de çift maaş alan – ben anlamadım onu – başka kimse yok.” dedi.

Bunun üzerine CHP’li Deniz Yavuzyılmaz’ın “15 bin tam olarak nedir” sorusuna Eren, “15 bin TL civarı” dedi. Yavuzyılmaz, “Tam mı?” diye sordu. Eren, “Yani tam değil, ay ay değişiyor ya, başlıyor, iniyor aşağıya” yanıtını verdi.

Eren, genel müdür yardımcısı Fatih Er’in yakınlarını işe aldığı iddiaları konusunda şunları söyledi:

“Birincisi, Fatih Er’in öyle bir yetkisi yok, alamaz; yetki bende. Şimdi, Resul Şimşek dediğiniz bacanağı 25 yıllık gazeteci, Fatih’ten eskidir, herkes tanır; Kanal 7’de başladı, Habertürk’te çalıştı yıllarca. Avustralya SBS’te çalıştı yani böyle, herhangi bir adam değil, onu aldık. Furkan’ı aldık, o da kayınbiraderi. Fatih’in haberi yok, süreçleri insan kaynakları yönetiyor. Avustralya’nın yine en iyi üniversitelerinden mezun. TRT World kurulurken İngilizce bilen, gazetecilik tecrübesi olan kişileri zaten kaçırmak istemiyorduk. 4. akrabası dediğiniz de kurumda tanışıp evlendiler.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.