DOLAR 17,1840 1.21%
EURO 17,6457 0.96%
ALTIN 976,401,43
BITCOIN 3464171,12%
Ankara
23°

AÇIK

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Yangınların Sebebiyle İlgili Çok Yönlü Soruşturma Yapılıyor
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Yangınların Sebebiyle İlgili Çok Yönlü Soruşturma Yapılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Yangınların Sebebiyle İlgili Çok Yönlü Soruşturma Yapılıyor

ABONE OL
29 Temmuz 2021 17:07
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: Yangınların Sebebiyle İlgili Çok Yönlü Soruşturma Yapılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “3 uçak, 38 helikopter, 472 arazöz ve 4 bin personelle yangınlarla mücadele ediyoruz” dedi. Bakan Pakdemirli, “Yangınların sebebiyle ilgili çok yönlü soruşturma ve araştırma ilgili kolluk kuvvetleri ve adli mercilerle yapılıyor” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte orman yangınları ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Bakan Pakdemirli, “Yangınların sebebiyle ilgili çok yönlü soruşturma ve araştırma ilgili kolluk kuvvetleri ve adli mercilerle yapılıyor” dedi.

“3 uçak, 38 helikopter, 472 arazöz ve 4 bin personelle yangınlarla mücadele ediyoruz” açıklamasını yapan Pakdemirli, “Hasarlarla ilgili ilk tespitlerimize göre 150 büyükbaş, bin küçükbaş, 6 bin dekar tarım arazisi ve 500 dekar ağırlıklı muz serasında zarar var” ifadelerini kullandı.

Muğla’nın Bodrum ilçesine meydana gelen yangınla ilgili “Güvercinlik’te bir otelin boşaltılması söz konusu oldu ve tahliye başladı” dedi.

Manavgat’taki yangınla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da yangının söndürüldüğü alanlarda hasar tespit çalışmalarının başlatıldığını bildirdi.

Bakan Kurum, “76 yapı, 155 bağımsız bölüm incelendi ve bu çerçevede 77 bağımsız bölümün yanarak acil ağır hasarlı veya yıkık olduğunun tespiti yapıldı” dedi.

Basın toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, “6 noktada Kızılay sıcak yemek servisi yapıyor, diğer giyecek gibi acil ihtiyaçların karşılanması için muhtarlarla bir iletişim ağı oluşturuldu. Vatandaşlarımıza yardımları zamanında ulaştırmak için AFAD’ın koordinasyonunda bir lojistik merkezi oluşturuldu.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.