DOLAR 16,3466 -0.12%
EURO 17,5915 0.48%
ALTIN 971,64-0,30
BITCOIN 484034-0,36%
Ankara
25°

AÇIK

Tamer Karadağlı’dan Nihal Yalçın’a: Hanımefendi ‘Selahattin Demirtaş’a Özgürlük’ Yazmış
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Tamer Karadağlı’dan Nihal Yalçın’a: Hanımefendi ‘Selahattin Demirtaş’a Özgürlük’ Yazmış

Tamer Karadağlı’dan Nihal Yalçın’a: Hanımefendi ‘Selahattin Demirtaş’a Özgürlük’ Yazmış

ABONE OL
11 Ekim 2021 14:03
Tamer Karadağlı’dan Nihal Yalçın’a: Hanımefendi ‘Selahattin Demirtaş’a Özgürlük’ Yazmış
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Oyuncu Tamer Karadağlı, ödül töreninde meslektaşı Nihal Yalçın’la yaşadığı gerilimle ilgili konuştu. Karadağlı, “Hanımefendi ‘Selahattin Demirtaş’a özgürlük’ yazmış. Demirtaş ne dedi? ‘Öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ dedi. Hanımefendi bunu mu savunuyor? Bir anda böyle HDP milletvekilleri sahip çıktı” dedi.

Altın Portakal’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü alan Nihal Yalçın’ın teşekkür konuşması sırasında yaşananlarla gündeme gelen oyuncu Tamer Karadağlı, kendisine yöneltilen tepkilerle ilgili TV8’de yayınlanan 2. Sayfa programında açıklamalarda bulundu.

Karadağlı, “Bütün yorumları okudum. Yalçın’ı çok beğenirim. Ödül sırasında ilk başta ödülü vermek için hamlede bulunuyorum. Ödül törenlerinde 30 ve 45 saniye konuşulur. 3,5 dakika boyunca ben arkada tuzluk gibi durdum. Merhaba yok, teşekkürler yok” dedi.

“Sizi eleştirenler oldu. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yanıtlayan Karadağlı, şunları söyledi:

“Hanımefendi ‘Selahattin Demirtaş’a özgürlük’ yazmış”

“Linç kampanyası başlayınca bir gün bekledim. Sonra aldı başını gitti. Pervin Buldan sahip çıktı. Demek ki kendisine başka sahip çıkanlar var. Ben sadece sanatsal açıdan bakıyorum politik açıdan değerlendirmedim. ‘Son kez tweet atacak olsan ne yazarsın?’ diye sormuşlar. Hanımefendi ‘Selahattin Demirtaş’a özgürlük’ yazmış. Demirtaş ne dedi? ‘Öcalan’ın heykelini dikeceğiz’ dedi. Hanımefendi bunu mu savunuyor? Bir anda böyle HDP milletvekilleri sahip çıktı.

‘PKK’nın terör örgütü olduğuna inanan insanım’

Buldan, Kaftancıoğlu ona sahip çıkıyor. Benim duruşum da belli olan bir duruş. PKK’nın terör örgütü olduğuna inanan insanım. Onlara sormak lazım. Öcalan’ın terörist başı olduğunu söyleyebiliyor musunuz diye. Kendisinin bir arkadaşı ile konuştum. Burası zaten politik bir festivalmiş. Bu konuşmaları yapmak için geliyoruz demiş kendisi. Bana söylenen şey, festivalin sanatla alakalı olmadığı. Hanımefendi zaten HDP’yi Demirtaş’ı sahiplenen ve onların da sahiplendiği bir insan.”

“Bir ömrü bir tipe sığdıran…”

Öte yandan, Karadağlı’ya Rıza Kocaoğlu’ndan ’Çocuklar Duymasın’ göndermesi geldi. Kocaoğlu,
“Bir ömrü bir tipe sığdıran sabıra noldu” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.