DOLAR 16,7616 0.32%
EURO 17,4261 -0.65%
ALTIN 969,70-0,01
BITCOIN 3259352,12%
Ankara
20°

PARÇALI BULUTLU

Suriyeli Girişimcilere Verilecek Destekler Şanlıurfa’da Tanıtıldı!

Suriyeli Girişimcilere Verilecek Destekler Şanlıurfa’da Tanıtıldı!

ABONE OL
5 Ekim 2021 14:12
Suriyeli Girişimcilere Verilecek Destekler Şanlıurfa’da Tanıtıldı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avrupa Birliği fonlarıyla Suriyeli girişimcilere 30 bin avroya kadar hibe desteği sağlanacak “ENHANCER Projesi” Şanlıurfa’da tanıtıldı.

Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından geliştirilen Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi’nin tanıtımı, Şanlıurfa’da ilgili kurum ve kuruluşların temsilcilerinin katıldığı programda yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ICMPD’nin hayata geçirdiği proje kapsamında Türkiye’de geçici koruma altında olan Suriyelilere ve ev sahibi konumunda olan Türk girişimcilere 30 bin avroya kadar hibe desteği sağlanacağı belirtildi.

Başvuruların 29 Ekim 2021’e kadar alınacağı projeye, Şanlıurfa, Konya, Kayseri, İstanbul, İzmir, Bursa, Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay ve Ankara’dan müracaatlar kabul edilecek.

– “Girişimcilere desteklerin artırılması hedefleniyor”

Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi Hibe Yönetimi ekip lideri Mehmet Çağlar Aydın, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, girişimcilerin kapasitelerinin artırılması hedefiyle gerçekleştirilen projenin Avrupa Birliği Suriye Yardım Programları kapsamında desteklendiğini dile getirdi.

Projenin, Türk ve Suriyeli halklar arasında ekonomik uyumu sağlama misyonunu da üstlendiğini iddia eden Aydın, şunları kaydetti:

“Projemizi yüzde 10 eş finansman, yüzde 90 hibe desteğiyle katılımcılar 12 aya kadar uygulayabilecek. Projeye başvurular, bağımsız denetçiler tarafından değerlendirilerek hibe almaya hak kazananlar açıklanacak. Proje, 11 ilde uygulanıyor, 2023 yılında sonuçlanacak. Amacımız Suriyelilerin ve ev sahibi topluluk olan Türk vatandaşlarının girişimcilik alanında alacakları desteklerin artırılmasını sağlamaktır. Girişimcilerimizin kapasitelerinin artırılmasıyla tüm insanların daha iyi hizmet almasının önü açılacaktır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.