DOLAR 17,0164 0.22%
EURO 17,5009 -0.09%
ALTIN 968,530,61
BITCOIN 3436300,88%
Ankara
25°

AÇIK

Selvi: Önceden Seçimler İçin ‘Aslanın Ağzında’ Diyorduk, Galiba 2023 Seçimleri İçin ‘Aslanın Midesinde’ Diyeceğiz
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Selvi: Önceden Seçimler İçin ‘Aslanın Ağzında’ Diyorduk, Galiba 2023 Seçimleri İçin ‘Aslanın Midesinde’ Diyeceğiz

Selvi: Önceden Seçimler İçin ‘Aslanın Ağzında’ Diyorduk, Galiba 2023 Seçimleri İçin ‘Aslanın Midesinde’ Diyeceğiz

ABONE OL
9 Temmuz 2021 11:46
Selvi: Önceden Seçimler İçin ‘Aslanın Ağzında’ Diyorduk, Galiba 2023 Seçimleri İçin ‘Aslanın Midesinde’ Diyeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ‘Erdoğan neden seçim demeye başladı?’ başlığıyla yayımlanan yazısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Şimdiden 2023 seçimleri için çalışmaya başlamanızı istiyorum” diye seslenmesinin kendisine manidar geldiğini ifade etti.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın seçim vurgusuna dikkat çekerek, “Erdoğan şimdiye kadar birçok seçim kampanyası başlattı ama ilk kez 2 yıl önceden seçim çalışmalarına başlıyor. Bu da 2023’ün ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Önceden seçimler için aslanın ağzında diyorduk, galiba 2023 seçimleri için aslanın midesinde diyeceğiz. O denli önemli ama bir o kadar da zor bir seçim olacak” ifadelerini kullandı.

Selvi, “Türkiye bir süredir ekonomi üzerinden uluslararası saldırılara maruz kaldı, pandeminin sağlıktan sonra vurduğu en önemli sektör ekonomi oldu. Bu şartlara rağmen ekonomide treni rayın üzerinde tutmayı başardık. Ama pandemi sonrası ekonomi birinci gündem maddesi olmayı hak ediyor. Bana üç önceliğini sırala deseniz, bir ekonomi, iki ekonomi, üç ekonomi derim. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, “Önümüzdeki dönemde salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonomideki gelişmelere ve diğer hususlara bakarak, milletimiz için ilave destek adımları da atabiliriz” dedi. Bence o zaman bu zaman. Hatta gelişmelerin seyrine bakmadan, ekonominin seyrini değiştirecek şekilde uluslararası piyasalar tarafından da kredibilitesi olan bir eylem planına ihtiyaç var” dedi.

Abdulkadir Selvi, “AK Parti, HDP ile birlikte Kürtlerden en çok oy alan parti. Daha da önemlisi AK Parti, Kürtlerden oy alamadığı seçimleri kaybediyor. İstanbul örneğinde olduğu gibi. Erdoğan o nedenle ilkbahara kadar bütün bölgeyi gezme kararı alıyor. 1- Kürt seçmen politik bilinci çok yüksek bir seçmendir. 2- Kürt seçmen sadece bölgede yok. Başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde de var. Kürtler Erdoğan’ı, Erdoğan da Kürtleri sever. Kürtlerle Erdoğan arasında güçlü gönül köprüleri vardır. Onun için Erdoğan’ın bölgeyi gezme kararı yerinde ama genel siyasete ve kadrolara dönük mesajların da verilmesini beklerler” yorumunu yaptı.

“AK Parti kongresinden sonra Erdoğan, ‘Artık masada değil sahada olacağız’ demişti. Dün de, ‘Hepimiz arazide olacağız’ diye konuştu. Sanki seçim ve koordinasyon merkezinde bilgisayarın başına oturmuş, seçim çalışmalarını planlıyor gibi bir havada konuştu.” diyen Selvi, “‘Meclis ara veriyor. Meclis’in ara vermesiyle birlikte hepimiz arazide olacağız, meydanlarda olacağız. Şunu özellikle hatırlatacağım, arazide yapacağımız çalışmaların raporlarını Genel Merkez’e kesinlikle raporlayacağız. Grup başkanvekilliğine raporlayacağız. Hangi arkadaşımız ne kadar çalışma yaptı, nasıl çalışma yaptı, hangi ilimizin durumu nedir, ne değildir, bunları sizden alacağız. Yoksa bir turistik seyahat olarak illerimize gideceksek nafile’ dedi.

Erdoğan sahada olacağız, çalışacağız der ama turistik seyahat olarak illerimize gideceksek nafile demezdi. Demek ki o da bir şeyleri görüyor. 2023 seçimlerinin ne kadar hayati bir hale geldiğini anlatmaya çalışıyor.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.