DOLAR 13,40430.72%
EURO 15,23361.03%
STERLIN 17,90191.26%
ALTIN 764,860,48
BIST %
BITCOIN 7610282,18%
Ankara

AÇIK

15 22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Selvi: “Erdoğan’ı dolar kuru üzerinden tasfiye etmek isteyenlere…”

Selvi: “Erdoğan’ı dolar kuru üzerinden tasfiye etmek isteyenlere…”

ABONE OL
25 Kasım 2021 11:51
Selvi: “Erdoğan’ı dolar kuru üzerinden tasfiye etmek isteyenlere…”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, “Erdoğan’ın bu ülke için yapacağı çok daha büyük hizmetler var. Onu dolar kuru üzerinden tasfiye etmek isteyenlerin kurduğu kumpasa geçit vermememiz gerekiyor” dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü yazısında, son dönemdeki ekonomik krizi ‘2001 krizi ile karşılaştırmanın yanlış olacağını’ savundu ve “Çünkü o zaman Cumhurbaşkanı Sezer ile Başbakan Ecevit arasında MGK’da yaşanan siyasi kriz kısa süre içinde ekonomik krize dönüştü. Bugün siyasi istikrar diye bir sorun yok. Yaşanan bir siyasi krizden söz etmek mümkün değil. Ama bu dönemin de üzerinde durulmaya değer işaretleri var. Bugün yaşananlarda belirsizliğin etkisi büyük olduğu için, piyasa yönünü bulmakta zorlanıyor. Belirsizlik, manipülasyona uygun bir zemin hazırlıyor. O nedenle yapılacak ilk iş, piyasalara güven vermekten geçiyor. İlginin odağında ekonomi yönetiminin olması gereken bir dönemden geçiyoruz. Tabii işin özü, doğru ekonomik önlemlerin etkin bir şekilde devreye sokulması gerekiyor” dedi.

AK Parti’nin rakibinin “Ekonomi Partisi” olduğunu iddia eden Abdulkadir Selvi, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bugün yaşananları yok sayamayız. Onlara gözümüzü kapatamayız. Hem nasıl yok sayacaksın ki, eylül ayında dolar 8.30 liraydı. Üzerinden yıllar geçmedi. Birkaç ay içinde dolar 13 lirayı aştı. Bir günde yüzde 17 oranında yükseldi. AK Parti’nin rakibinin ne CHP ne de İYİ Parti olduğunu yazıyorum. AK Parti’nin rakibinin “Ekonomi Partisi” olduğu gerçeğinin üzerinde duruyorum. 2023’e giderken, muhalefet değil ama ekonomideki bu çalkantı kaygılandırıyor. Sağlam durmak lazım ama büyük ekonomik çalkantıların büyük siyasi sonuçları olduğunu da gözden kaçırmamak gerek.”

Yaşananların çözümünün Cumhurbaşkanı Erdoğan’da olduğunu savunan Selvi, şöyle devam etti:

“Erdoğan bu ülke için çok büyük hizmetler yaptı. Erdoğan’ın bu ülke için yapacağı çok daha büyük hizmetler var. Onu dolar kuru üzerinden tasfiye etmek isteyenlerin kurduğu kumpasa geçit vermememiz gerekiyor. Çünkü, başka Erdoğan yok. Bunun anahtarı da yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yatıyor.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.