DOLAR 13,53500.18%
EURO 15,2801-0.2%
STERLIN 18,23770%
ALTIN 799,72-0,08
BIST %
BITCOIN 4922418,38%
Ankara
-6°

KAPALI

15 55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“Sedat Peker’in Yayınlarından 100 Tane Susurluk Çıkar”

“Sedat Peker’in Yayınlarından 100 Tane Susurluk Çıkar”

ABONE OL
25 Haziran 2021 17:05
“Sedat Peker’in Yayınlarından 100 Tane Susurluk Çıkar”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Sedat Peker’in yayımladığı videolarda ileri sürdüğü iddialarıyla ilgili, “Bugün inanın Sedat Peker’in açıkladığı konular zaten iddia değil, itiraflar var. Sedat Peker’in o yayınlarından 100 tane Susurluk çıkar” dedi.

Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Türkiye’de suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Peker’in açıklamalarını RS FM’de Ali Çağatay’la Seyir Hali programında değerlendirdi.

Kurdaş, Sedat Peker’in açıklamalarından bu yana uyuşturucu operasyonu haberlerindeki artışı ‘manidar’ bulduğunu söyleyerek “Türkiye’de uyuşturucu ticareti ve mafya konuları daha çok otorite boşluğunun oluştuğu yerlerde oluşur ve askeri yönetim dönemlerinde çok daha fazladır. Türkiye’de de coğrafya denetim bakımından, uyuşturucu ticaretinden faydalananlar ve yönlendirenler bakımından bir partner yoksa zaten oranın bir akım yatağı olması mümkün değil. Birileri tarafından korunmuyorsa, yönlendirilmiyorsa, bu ticaret üzerinden para kazanmıyorsa orası geçiş güzergahı haline getirilemez. Türkiye’de bu konuda bir zafiyet oluştu demektir. Kişileri suçlamak istemem. Bu kişilerin zafiyeti değil, devlet zafiyetidir” ifadelerini kullandı.

Susurluk olayında soruşturma komisyonlarının açıldığını hatırlatan Mustafa Kurdaş, “96 yıllarında bir Susurluk Komisyonu vardı. Parlamento açısından da önemliydi çünkü o zamanlar soruşturma komisyonları açılmıştı. Baktığınız zaman Susurluk kazasında ne vardı? Aslında bir Mercedes’e bir kamyon çarpmıştı. Bu Mercedes’in içerisinden medya, siyaset, mafya ve iddialar çıkmıştı. Bu iddialar basit iddialar değildi. Meclis ve hukuk hemen harekete geçmiş, denetim mekanizmaları kendini göstermişti. O zaman da bugün konuşulan Mehmet Ağar gibi isimler tartışılan isimlerdi ama orada devlet kendini göstermişti” şeklinde konuştu.

“Susurluk’taki aracın içinden iddialar ortaya çıkmıştı ama devlet meseleyi ciddiye almıştı”

Kurdaş zamanında Susurluk iddialarının ciddiye alınmadığını ifade ederek “O zaman Susurluk’taki aracın içinden iddialar ortaya çıkmıştı ama devlet meseleyi ciddiye almıştı. Bugün inanın Sedat Peker’in açıkladığı konular zaten iddia değil, itiraflar var. Belgeler ve ses kayıtları var. Kamuoyuna mal olmuş üstelik devlet televizyonu ya da haber bülteni üzerinden değil, insanlar beklemiş. Canı isteyince açıp dinliyor. Sedat Peker’in o yayınlarından 100 tane Susurluk çıkar. Televizyonlarda cevap veremeyen İçişleri Bakanları var, görevine devam ediyor” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.