DOLAR 17,2289 -0.02%
EURO 17,5819 -0.02%
ALTIN 962,610,01
BITCOIN 3534812,66%
Ankara
27°

AÇIK

‘KAYIP SİLAHLAR’ İddiası: Eski AKP’li, Şimdinin Gelecek Partili İsimi Doğruladı
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • ‘KAYIP SİLAHLAR’ İddiası: Eski AKP’li, Şimdinin Gelecek Partili İsimi Doğruladı

‘KAYIP SİLAHLAR’ İddiası: Eski AKP’li, Şimdinin Gelecek Partili İsimi Doğruladı

Sedat Peker'in “Envantere kayıtlı olmayan silahlar dağıtıldı” iddiası resmen doğruladı.

ABONE OL
25 Mayıs 2022 11:07
‘KAYIP SİLAHLAR’ İddiası: Eski AKP’li, Şimdinin Gelecek Partili İsimi Doğruladı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

15 Temmuz darbe girişimi sürecinde AKP İstanbul İl Başkanı olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Sedat Peker’in “Envantere kayıtlı olmayan silahlar dağıtıldı” iddiasını resmen doğruladı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin kayıp silahlar iddiası hakkında konuştu.

Selim Temurci:

“Maalesef üzülerek ifade ediyorum o dönem adeta arka kapıdan dolaşılarak bizim bilgimiz haricinde bazı operasyonlar yapılmış olduğunu öğrendik. Sedat Peker’in kaçak silahlarla ilgili yaptığı bir açıklama oldu. Ben o dönem AK Parti’nin İstanbul il başkanıydım. Bu teslimatın yapıldığı tarihten bahsediyorum. Ben orada iki gün bekledim. Dönemin ülkenin başbakanı ve partinin genel başkanı Binali Yıldırım’dan bir açıklama bekledim. AK Parti yetkililerinden bir açıklama bekledim. O dönemde İstanbul il başkanı olduğum için neden sesimin çıkmadığına dair birçok televizyoncu arkadaşımız bizi açıklama yapmaya davet etti. Biz de bu ekranlardan şunu söyledik. Bu meselenin yargı tarafından incelenmesi lazım. Eğer bir silah teslimatı söz konusuysa, bununla ilgili olarak yargıyı göreve çağırdım ve şunu söyledim. Eğer bu ülkede AK Parti İstanbul Gençlik Kollarına birileri silah dağıtmışsa bu sadece İçişleri Bakanı’nın bilgisi dahilinde olacak iş değil. Bazı kişilerin isimlerinden bahsettim. Ve maalesef üzülerek ifade ediyorum o dönem adeta arka kapıdan dolaşılarak bizim bilgimiz haricinde bazı operasyonlar yapılmış olduğunu öğrendik.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.