DOLAR 13,1931-3.65%
EURO 14,9521-3.89%
STERLIN 17,5886-3.57%
ALTIN 768,96-1,24
BIST 1.855,022,51%
BITCOIN 752519-1,47%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

17 44

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Sedat Peker’den yeni ‘Erkam Yıldırım’ paylaşımları

Sedat Peker’den yeni ‘Erkam Yıldırım’ paylaşımları

ABONE OL
23 Eylül 2021 08:59
Sedat Peker’den yeni ‘Erkam Yıldırım’ paylaşımları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sedat Peker hakkında, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’a yönelik ‘hakaret’ ve ‘iftira’ suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 6 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Peker, Erkam Yıldırım hakkında yeni paylaşımlarda bulundu. 

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı çıkarılan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Sedat Peker, Binalı Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım hakkında yeni iddialarda bulundu ve cuma günü serbest bırakılan uyuşturucu kaçakçılarıyla ilgili yeni belge ve fotoğraflar paylaşacağını söyledi.

Cuma gününü işaret etti

Peker sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Erkam Yıldırım’a ‘hakaret ve iftiradan’ hakkında dava açtığını söyleyip tepki gösterdi. Sedat Peker, paylaşımlarında Erkam Yıldırım’ın Hollanda’da milyarlarca dolarlık serveti bulunduğunu öne sürüp savcılığa bunu neden araştırmadığını sordu. Peker ayrıca, Erkan Yıldırım’ın ‘kumar oynadığı otellerde‘ şantaj için çekilmiş kasetleri bulunduğunu iddia etti. Sedat Peker ayrıca ‘serbest bırakılan kokain satıcılarıyla’ ilgili cuma günü yeni belge ve fotoğraflar paylaşacağını söyledi.

’18 Milyarlık mal varlığı araştırılmış mı?’

Peker’in paylaşımları şöyle: 

“Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hakkımda eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında hakaret ve iftira ettiğim gerekçesiyle dava açmış. Benim merak ettiğim sayın savcılık makamı Hollanda devleti tarafından Erkan Yıldırım’ın o ülkede bulunan 18 milyarlık mal varlığına nasıl sahip olduğunu acaba araştırmış mı? Halen daha sahibi belli olmayan Kolombiya’da, Panama’da, İzmit körfezdeki limanda yakalanan tonlarca kokainin sahibinin kim olduğunu merak edip yazı yazmış mı? Erkan Yıldırım’ın kumar oynadığı otellerde kalırken kendisine şantaj yapılmak için çekilmiş cinsel içerikli ve rüşvet kasetlerinin var olup olmadığını araştırmış mı?”

‘Velisi olarak babası elinden tutup mu getirdi?’

“Tüm bunları yapmadan bana iftiradan dolayı dava açan Anadolu Cumhuriyet savcısını tebrik ediyorum. Memur çocuğuyken tüm dünyada onlarca milyar dolarlık servet yapmayı başaran süper başarılı iş adamı Erkan Yıldırım cevap vermeyip babası Sayın Binali Yıldırım cevap vermişti, velisi olarak. Benim merak ettiğim Anadolu Başsavcılığına şikayet dilekçesi vermeye giderken de velisi olarak babası elinden tutup mu getirdi?”

‘Süslü Süleyman’dan, katil Tolga Ağar’dan da bahsedeceğiz’

“Dilekçeyi de kendisi mi yazdırdı? Madem gündemden biraz ayrı kaldım diye benimle ilgili böyle komik şeyler yapıyorsunuz, ben de Cuma günü polisin, savcıların neden gerçek suçlulara karşı bir şey yapamadıklarını, yüksek miktarda yakalanan kokainlerin sahiplerinin nasıl serbest bırakıldıklarını, bu kokain satıcılarının hangi bakanlarla resimleri olduğunu yayınlayayım da ortalık biraz şenlensin. Polislerin ve savcıların neden görev yapamadığını hayal olarak anlatmayacağım. Ortadan yok edilen resmi mülkiye başmüfettişlerine verilmiş ifadeleri yayınlayarak anlatacağım. Biraz istirahat edeyim demiştim, demek ki bana tatil haram. Paramount otelinin bedavacılarından bir savcımızdan da bahsedeceğiz. Süslü Süleyman’dan, katil Tolga Ağar’dan da bahsedeceğiz.”

‘Ekim ayındaki dosyamızın konusu bir çok insanın intihar etmesine ve iflas etmesine…’

“Yani kısacası ülkemizin düştüğü duruma üzülürken bu işlerin bir gün ortaya çıkacağını düşünemeyen yarım akıllıların bugün ülkemizde bakan, milletvekili, emniyet müdürü, savcılık gibi önemli makamlara nasıl geldiklerini görüp ağlanacak halimize güleceğiz. Ekimdeki randevumuz ayrı, o farklı bir dosya. Yeni bir mecraya geçeceğiz. Vallahi çok eğleneceğiz, billahi çok eğleneceğiz. Ekim ayındaki dosyamızın konusu uyuşturucu değil, cinayetler değil, ancak bir çok insanın intihar etmesine ve iflas etmesine sebep olan bir konu. Tablo çok vahim…”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.