DOLAR 13,71940.4%
EURO 15,56840.18%
STERLIN 18,2262-0.32%
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 6787024,70%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

15 22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Şahan Gökbakar’ın Canlı Yayını Büyük Yankı Uyandırdı: Vallahi Ağlayacağım!
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Şahan Gökbakar’ın Canlı Yayını Büyük Yankı Uyandırdı: Vallahi Ağlayacağım!

Şahan Gökbakar’ın Canlı Yayını Büyük Yankı Uyandırdı: Vallahi Ağlayacağım!

ABONE OL
3 Ağustos 2021 16:58
Şahan Gökbakar’ın Canlı Yayını Büyük Yankı Uyandırdı: Vallahi Ağlayacağım!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2 gündür yangın bölgesinden yetkililere seslenen ünlü komedyen Şahan Gökbakar, canlı yayında “Müdahale olmazsa yangın büyüyecek” uyarıları yaptı. Müdahalenin yetersiz kalmasıyla yangın büyüdü. Yangın söndürme çalışmalarına katılan ünlü komedyen, botuyla denizin ortasına açılarak konuşmalarını sürdürdüğü sırada çevreden kendisine, yardım çağrıdsında bulunan vatandaşları da kayda aldı. Ünlü komedyen, “Ben daha ne yapayım? Vallahi şimdi sinirimden ağlayacağım. Bakın, ben canlı yayındayken onların bağırışını da duyurmuş olayım.” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanında yangınlar devam ederken, Marmaris’te yazlığı bulunan Şahan Gökbakar, yangınların çıktığı ilk günden beri ekiplere yangın söndürme çalışmalarında destek veriyor. Olay yerinden paylaşımlarını sürdüren Gökbakar, yardım çağrısını yineledi.

Botuyla denizin ortasına açılan ve Instagram hesabından canlı yayın yapan Şahan Gökbakar, yangınların kontrol altına alınabilmesi için tekrar yardım istedi.

“ANLATAMIYORUM!”

Delikyol Mevkii’nde başlayan orman yangınıyla ilgili bilgi veren komedyen, “Bütün yamaçlar yanacak. Nerede bu uçak? İspanya’dan uçak geldiği ve Marmaris’e yönlendirildiği söyleniyor. Lütfen buraya bir uçak… Havadan müdahale lazım. Burası coştu, çok kötü… İki gündür ‘Bu yangın ufakken kontrol altına alınsın.’ diyorum ama dinletemiyorum, anlatamıyorum. Rüzgardan dolayı bu yangın kontrol altına alınamayacak. Nerede bu uçak ya? Uçak görmek istiyoruz. Yangın aşağı doğru büyüyerek, gidiyor. Yangın karadan müdahale edilecek gibi değil. Şuraya uçak gelsin, ben cayır cayır yayın yapıp, onları göstereceğim. Vallahi ‘Uçak geldi’ diye çekip, göstereceğim herkese. Size olan borcumu ödeyemem ama bu da benim size bir teşekkürüm olsun. Beni bir borazan olarak görün. Ben o uçağı bekliyorum. Telefonum da cayır cayır yanıyor, parmaklarım yanıyor. Helikopter yolladınız, Allah razı olsun. Kim yolluyorsa bin defa razı olsun ama bu helikopterlik değil, artık buraya uçak lazım. Burası harlanmaya, alevlenmeye başladı. Ben elimden geldiğince, art niyet gütmeden insanlar ve ağaçlar için bir şeyler söylüyorum. Hatam varsa özür dilerim.

Ben devletimin, halkımın zor anında yanında olduğumu göstermek, yangına müdahaleyi hızlandırmak için buradayım.” diyen Gökbakar, “Havadaki helikopterden, sahil güvenlik ekibinden Allah razı olsun. Vatanımızın mert, yiğit evlatları burada ama yeterli değil. Onların da güçleri bir yere kadar. Buraya uçak gelsin, rica ediyorum. Helikopter geziyor ama sönmüyor çünkü alan çok büyük. Helikopter 1-2 ton su bırakırken zaten yarısı sıcaktan buharlaşıyor. Benim saldığım drone bile yangının ısısından yandı. Atılan su hafifletiyor ama sönmüyor. Gelin, şunu söndürelim. Gündüzken gelin, söndürelim. Akşam olunca uçak kalkmıyor, helikopter kalkmıyor deniyor.” ifadelerini kullandı.

Ardından, “Cumhurbaşkanımıza ve onun etrafındaki tüm yetkililere sesleniyorum” şeklinde konuşan Şahan Gökbakar, “Orman Bakanı’na sesleniyorum.; Marmaris’in yüzde 85’i yandı. Şurası da yanmasın, rica ediyorum. Bakanım; bir talimatınızla bir uçak neredeyse kalkar, buraya gelir. Beni bugüne kadar görmüş en garip halde görmüşsünüzdür, affınıza sığınıyorum.” dedi.

CANLI YAYINDA “ÖLÜYORUZ, YARDIM ET!” ÇAĞRILARI

Konuşmalarını sürdürdüğü sırada çevreden kendisine, “Ölüyoruz Şahan, yardım et!” şeklinde çağrıda bulunan vatandaşları da kayda alan ünlü komedyen, “Ben daha ne yapayım? Vallahi şimdi sinirimden ağlayacağım. Bakın, ben canlı yayındayken onların bağırışını da duyurmuş olayım.” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.