DOLAR 13,4537-0.19%
EURO 15,2604-0.03%
STERLIN 18,25790.01%
ALTIN 801,370,04
BIST %
BITCOIN 4975761,61%
Ankara
-4°

HAFİF KAR YAĞIŞLI

06 46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Saadet Partisi’nden Asiltürk’e Yanıt: Partimizin Yetkili Kurulları ve Karar Organları Bellidir
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Saadet Partisi’nden Asiltürk’e Yanıt: Partimizin Yetkili Kurulları ve Karar Organları Bellidir

Saadet Partisi’nden Asiltürk’e Yanıt: Partimizin Yetkili Kurulları ve Karar Organları Bellidir

ABONE OL
16 Haziran 2021 13:11
Saadet Partisi’nden Asiltürk’e Yanıt: Partimizin Yetkili Kurulları ve Karar Organları Bellidir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün Karamollaoğlu’na karşı yaptığı paylaşımlara ilişkin açıklama yapan parti sözcüsü Birol Aydın, “Saadet Partisinin yetkili kurulları ve karar organları bellidir” dedi. Partinin eski genel başkanı Mustafa Kamalak da dikkat çeken mesajlar verdi.

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sosyal medya hesabı üzerinden “Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve gençleri, Millî Görüşe kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak” ifadelerini kullandı.

Asiltürk ayrıca, “İnşaallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle gelir” diyerek partide yeni yönetim hedefini açıkladı.

Erdoğan’la ittifak görüşmeleri yapan Asiltürk’ün Twitter’da yaptığı paylaşımların ardından konuya ilişkin açıklama yapan Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, “Saadet Partisinin yetkili kurulları ve karar organları bellidir” dedi.

Parti Sözcüsü Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yine aynı şekilde tüzüğümüzde kongre kararının nasıl alınacağı yazılıdır. Partimizin karar organları olan Başkanlık Divanı ve Genel İdare Kurulu üyelerimiz de teşkilat mensuplarımızın tamamı da bu süreçlerin nasıl işlediğini iyi bilmektedir.

Ülkemizin ve insanımızın karşı karşıya kaldığı problemlere sebep olan yanlış politikalara, tutum ve davranışlara da hangi saiklerle itiraz ettiğimiz ise milletimizin malumudur.

Saadet Partisinin kararlı duruşu ortadadır ve uzunca bir süredir kamuoyunun geniş kesimleri tarafından takdirle takip edilmektedir.

Kazandığımız bu geniş ilgi ve takdirin her geçen gün arttığının bilinci ve sorumluluğuyla; muhterem Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun öncülüğünde, GİK üyelerimiz, İl/İlçe Başkanlarımız ve partimizin her bir kademesinde görev yapan mensuplarımızın tamamı, ülkemizdeki kutuplaşma zeminlerini ortadan kaldırmak, hak ve adalete dayalı bir Türkiye’yi tesis etmek ve hep birlikte daha güzel bir gelecek inşa etmek için gece gündüz çalışmaktadır ve bu anlayışla çalışmaya da devam edecektir..”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.