DOLAR 16,2570 -0.62%
EURO 17,4114 -0.92%
ALTIN 969,12-0,34
BITCOIN 467603-2,60%
Ankara
22°

PARÇALI BULUTLU

Pervin Buldan “Hiç Kimsenin Gücü Ahmet Şık’ın Milletvekilliğini Kaldırmaya Yetmeyecektir”
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Pervin Buldan “Hiç Kimsenin Gücü Ahmet Şık’ın Milletvekilliğini Kaldırmaya Yetmeyecektir”

Pervin Buldan “Hiç Kimsenin Gücü Ahmet Şık’ın Milletvekilliğini Kaldırmaya Yetmeyecektir”

ABONE OL
8 Haziran 2021 14:15
Pervin Buldan “Hiç Kimsenin Gücü Ahmet Şık’ın Milletvekilliğini Kaldırmaya Yetmeyecektir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir televizyon kanalında ifade ettikleri nedeniyle hakkında resen soruşturma başlatılan Türkiye İşçi Partisi milletvekili Ahmet Şık’a yönelik sözlerine tepki göstererek “Hiç kimsenin gücü Ahmet Şık’ın milletvekilliğini kaldırmaya yetmeyecektir!  Bir talimat da yargıya verildi, ‘gözler AYM’de olacak’ dedi. Hayır, gözler sizin ittifak halinde olduğunuz suç örgütlerinde, çete düzeninizde, birlikte işlediğiniz suçlarda olacaktır”  dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Buldan’ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

Buldan, HDP’ye ikinci kez kapatma davası açılmasına ilişkin “Yargının içinde düştüğü çukuru bizler görebiliyoruz. Suç örgütlerinin üzerine gitmeyen yargı HDP hakkında yeniden kapatma davası açarak mafyatik düzene bir kez daha kalkan oldu. Ne zaman pislikleri ortaya dökülse akıllarına HDP, Kürtler geliyor. Bu iktidarın anayasa ve hukuku rafa kaldırması bugünler içinmiş. Mafyaya sıfır soruşturma, HDP’ye kapatma. Tam da 7 Haziran’ın yıl dönümünde. 7 Haziran 2015 seçimlerinin yıl dönümünde HDP’ye bir kez daha kapatma davası açtılar. Kobani kumpas davasında olduğu gibi kirli, siyasi bir operasyonla karşı karşıyayız. Bugünkü mafyatik düzenin bir kırılma noktasıdır 7 Haziran.” dedi.

Buldan “Dün açtıkları kapatma davası 6 yılın intikam davasıdır. Dün bir kez daha haklı çıktık, bu kumpas davasının hukuki değil siyasi olduğunu 7 Haziran tarihi tescillemiştir. Bir kez daha bunları suç üstü yakaladık. Bu dava, HDP’nin yürüttüğü siyasetle, HDP fikriyatıyla baş edememe davasıdır. Bu dava Susurluk tuğlalarının çekilecek olmasından duyulan korkudur, Kobani’yi düşüremeyen IŞİD’in intikamını alma davasıdır. Bu dava, demokratik siyaseti engelleyemeyen darbeci iktidarın intikam davasıdır. Teşhir olan, yolsuzluk, hırsızlık ve çete düzeninin intikam davasıdır.

Kapatma davası açarak HDP’yi ve Türkiye halklarını susturabileceğinizi sanıyorsunuz çok büyük yanılıyorsunuz.”

“Kimsenin gücü Ahmet Şık’ın milletvekilliğini kaldırmaya da yetmeyecek”

“İktidarın ortağı bugünkü grup toplantısında yine tehditler, tehditler, tehditler… Sevgili Ahmet Şık arkadaşımıza tehditler savurdu. Ahmet Şık, bu ülkenin halkları tarafından seçilen bir milletvekilidir. Onu bu koltuktan indirecek olan da ona oy verecek halklarımızdır. Kimsenin gücü Ahmet Şık’ın milletvekilliğini kaldırmaya da yetmeyecektir!

Bir talimat da yargıya verildi, gözler AYM’de olacak dedi. Hayır, gözler sizin ittifak halinde olduğunuz suç örgütlerinde, çete düzeninizde, birlikte işlediğiniz suçlarda olacaktır. Gözler sizin hırsızlık ve yolsuzluklarınızda olacaktır, yaptıklarınızın hesabını asıl siz yargıya vereceksiniz ve bundan kaçamayacaksınız.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.