DOLAR 13,5513-0.96%
EURO 15,1222-0.94%
STERLIN 18,1617-0.88%
ALTIN 777,23-1,36
BIST %
BITCOIN 5107642,42%
Ankara
-6°

PARÇALI BULUTLU

15 59

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Özhaseki: “Problemlerimiz Var mı, Var, Biz de Biliyoruz”

Özhaseki: “Problemlerimiz Var mı, Var, Biz de Biliyoruz”

ABONE OL
22 Kasım 2021 15:45
Özhaseki: “Problemlerimiz Var mı, Var, Biz de Biliyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Problemlerimiz var mı? Var. Biz de biliyoruz. Ama bunları aşacak tek kadro ve güç, emin olun Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarında var” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Esenler Dörtyol Meydanı’nda düzenlenen “Esenler Kayseri 5. Mantı Festivali”nde yaptığı konuşmada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı dönemini hatırlatarak “O dönemde çukur eylemi yapan teröristler vardı. Ellerine silahları almışlar, ‘Buraya T.C. giremez’ diyorlardı. Sur’da, Nusaybin’de, Silopi’de, İdil’de, Hakkari’de çukurları kazmışlar ‘Biz bağımsızlık ilan ettik. Bu devleti böleceğiz.’ diyorlardı. 30 binden fazla evi de yıkmışlardı orada. Cumhurbaşkanımız beni oraya görevlendirdi. Ömrümde ilk defa o taraflara gittim. 30 bin tane gariban Kürt kardeşimizin elhamdullilah evlerini yaptım orada 1 sene içinde, kendilerine teslim ettik” dedi.

“Türkmen çocuğuyum, Sünni’yim üstelik ama elhamdülillah buralara geldim”

“Önceki haftalarda bir gençlik merkezi açılışı için Şırnak’ı ziyaret ettim. Ben de konuşmacıydım, çıktım onlara dedim; ben Şırnak’a gelirken, sosyal medyada bu bölücülerin uzantıları bana mesaj atıyor, ‘Senin Şırnak’ta ne işin var, Kayserilisin’ diye. Evet, ben Kayseriliyim, Kayseri’den geliyorum, Türkmen çocuğuyum, Sünni’yim üstelik ama elhamdülillah buralara geldim, siz Kürt kardeşlerime hizmet ediyorum” diyen Özhaseki, “Bana ‘senin orada ne işin var?’ diyenlere söylüyorum, ‘Şu aşağıda 13 bin kilometre öteden Coniler gelmiş. Kitapsızlar, Allahsızlar, onlara niye sormuyorsunuz? O namussuzlara niye sormuyorsunuz. 13 bin kilometre öteden buraya niye geldiler? Milyonlarca dolar, milyarlarca dolar parayı niye harcıyorlar burada?’ Ben buraya kardeşlik, dostluk için geldim, buradaki kardeşlerimin evini yapıyorum. Doğu ile batıyı barıştırmaya çalışıyorum. Kayseri’den gelip sizlere hizmet ediyorum. Bana ‘niye geldiniz?’ diye soruyorlar” ifadelerini kullandı.

“Problemlerimiz Var mı, Var, Biz de Biliyoruz”

“Cumhurbaşkanımızın dirayetiyle, Allah’ın izniyle önümüzde ne kadar sorun varsa aşarız biz. Problemlerimiz var mı? Var. Biz de biliyoruz. Ama bunları aşacak tek kadro ve güç, emin olun Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarında var. Bunu hiç kimse unutmasın. Allah’ın izniyle biz bu sorunları da çözeceğiz” diyen Özhaseki, “PKK’dan FETÖ’ye kadar, DEAŞ’tan DHKP/C’ye kadar düşman oldukları, ‘Gitsin de ne olursa olsun.’ dedikleri tek kişi var, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Niye gitsin istiyorlar? Çünkü bu ülkenin dirliğini istiyor, birliğini istiyor, aşağıda terör devleti kurulmasına izin vermiyor; onların oynamak istedikleri oyunları oynatmıyor. Her türlü tehdide rağmen oynatmıyor. Bundan dolayı da onların gözünde hasım olarak gitmesini istedikleri tek kişi var. Biz bu ülkenin evlatlarıyız, biz bu ülkeyi kalkındırmak istiyoruz, insanımızı müreffeh kılmak istiyoruz. Allah’ın izniyle bunu yapacak akıl da güç de bilgi de kadro da bizde var” şeklinde konuştu.

 

(AA)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.