Osmanlı Ülkü Ocakları Başkanı 84 yaşındaki kadını dolandırdı iddiası!

Osmanlı Ülkü Ocakları Başkanı 84 yaşındaki kadını dolandırdı iddiası!

ABONE OL
28 Kasım 2021 15:20
Osmanlı Ülkü Ocakları Başkanı 84 yaşındaki kadını dolandırdı iddiası!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Osmanlı Ülkü Ocakları Federasyonu Genel Başkanı Turgut Başdaş hakkında, “Organize suç örgütü kapsamında nitelikli dolandırıcılık suçu” iddiasıyla suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı.

Ankara’da yaşayan 84 yaşındaki A.İ, Turgut Başdaş’ın da aralarında olduğu üç kişi hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre; suç duyurusunda, evde sağlık bakım hizmeti ile yaşamını sürdüren yaşlı kadın adına, 2019 yılından beri çeşitli kişiler tarafından sahte imza ile senetler düzenlendiği belirtildi. 7 Haziran 2021 vadeli 21 milyon 800 bin TL bedelli senet üzerindeki imzanın yaşlı kadına ait olmadığına yönelik uzman raporu da suç duyurusu evrakları arasına eklendi.

“Benzer İddialarla Onlarca Dosya Var”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, yaşlı kadını dolandırdıkları iddiasıyla şüpheli olarak bildirilen isimler arasında Başdaş’ın yanı sıra Yamin Canoğlu ve Aydın Güzeltaş da yer aldı. Dosyada adı geçen Güzeltaş hakkında mahkemelerde, benzer iddialarla onlarca dosya bulunduğu öğrenildi.

“Senet Üzerindeki İmza Sahte”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na, 84 yaşındaki A.İ’nin olduğu belirtilen senet üzerindeki imzanın sahte olduğu yönündeki uzman raporları da sunuldu.

Suç duyurusunda, şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarılması, şüphelilerin tutuklanması ve kamu davası açılarak şüphelilerin cezalandırılması talep edildi.

“İsmini Arkadaşı Yazmış!”

BirGün’ün, iddiaları sormak için ulaştığı Başdaş, suç duyurusundan haberi olmadığını, konunun detaylarını bilmediğini savundu. Arkadaşının kendisine, “Alacağım var, senin de ismini yazıyorum” dediğini iddia eden Başdaş, senette isminin bu nedenle geçtiğini öne sürdü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.