DOLAR 16,7326 -0.14%
EURO 17,5340 0.14%
ALTIN 971,97-0,40
BITCOIN 3221380,16%
Ankara
24°

AÇIK

Orhan Gencebay’ın o sözleri gündem oldu!

Orhan Gencebay’ın o sözleri gündem oldu!

ABONE OL
15 Mart 2021 14:16
Orhan Gencebay’ın o sözleri gündem oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de “Arabesk” müziğinin önemli isimlerinden Orhan Gencebay’ın, gündeme dair yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu.

Siyasi yorumlarda bulunan Gencebay, yaptığı açıklamalarla muhalefet kanadından eleştirilere maruz kaldı.

Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’ın sorularını yanıtlayan Gencebay, CHP’ye Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi demeyi yanlış bulduğunu söylerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da övgülerde bulundu.

Orhan Gencebay’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN HİZMETLERİ

“Sosyal medyayı kötü niyetle kullananlar var. Bakmıyorum bile eleştirilere. Maalesef bu art niyetliler Cumhurbaşkanımızı bile eleştiriyorlar. Ben devletime saygılı biriyim. Tabii ki davet edildiğimde gideceğim. Müzik sektörümüzle ilgili sorunlarımızı, taleplerimizi kime söyleyeceğiz, kimden yardım isteyeceğiz? Devletimizden. Daha önceki liderlerle de bir araya gelirdim. Erdoğan, halkımıza hizmet vermek için var gücüyle çalışıyor. Yıllardır tanıyorum kendisini. ‘Siyasette en önemli hedefim yerli ve milli değerlerimizi korumak’ demişti bana yıllar önce. Bu hedefini de başarmak için kararlı şekilde çalışıyor.

“ÜLKEMİZİN İYİLİĞİ İÇİN YAPILAN HER ŞEYİ DESTEKLERİM”

Ülkemizin daha iyi olması için yapılan her şeyi desteklerim ben. Muhalefetsiz olmaz ama sadece muhalefet yapmak için eleştirmek doğru değil. Muhalefet de iktidar da vatanımızın iyi olacağı değerlerde birleşmeli.

MİLLİ KONULARDA MUHALEFETİN TAVRI

Özellikle de milli konularda. Muhalefetin de mantığı olmalı. Çıkıp hâlâ ‘Suriye’de ne işin var?’ diyenler var. Ben de onlara soruyorum: Avrupa’nın, Amerika’nın Suriye’de ne işi var? Atatürk, ‘Ülkemizin güvenliği Musul ve Kerkük’ten başlar’ demişti. ‘Suriye’de ne işimiz var?’ diyenler, Atamızı iyi tanımıyor demek ki.

“CHP ATATÜRK’ÜN PARTİSİ DEĞİL”

CHP’ye Atatürk’ün partisi demek doğru değil. CHP demokrasi gereği kurulan ilk parti. Bu partinin kurulmasına da Atatürk öncülük etmiştir. Siyasi ve milli konular birbirinden ayrılmalıdır. Suriye, Akdeniz, Libya, Adalar ve Kıbrıs gibi konularımız mili meselemizdir. Önemli olan ülkemizin bölünmez bütünlüğüdür. Milli konuları siyasete çekmemek gerekiyor.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.