DOLAR %
EURO %
ALTIN 786,210,93
BIST 1.910,411,61%
BITCOIN 6761511,84%
Ankara

PARÇALI BULUTLU

06 35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Obama’dan Trump’a: Demokrasinin Temel İlkelerinden Birini İhlal Etti

Obama’dan Trump’a: Demokrasinin Temel İlkelerinden Birini İhlal Etti

ABONE OL
29 Haziran 2021 09:43
Obama’dan Trump’a: Demokrasinin Temel İlkelerinden Birini İhlal Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski başkan, bağış kampanyasının yeniden dağıtılması sırasında ‘Obama’dan halefi Trump’a: Demokrasinin temel ilkelerinden birini ihlal etti
ni ihlal etmeyi’ durdurmak için harekete geçme çağrısında bulundu

Barack Obama Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Donald Trump’ın geçen yılki seçimlerle ilgili bir “bir avuç saçmalık” uydurup kaybettiğini kabul etmeyi reddettiğinde demokrasinin “temel ilkelerini” ihlal ettiğini söyledi.

2020 seçimlerinden bu yana ilk sanal bağış etkinliğinde konuşan eski Demokrat başkan, eski Cumhuriyetçi başkanın iddialarının ABD seçimlerinin meşruiyetini zedelediğini ve oylamayı bastırma çabaları gibi diğer antidemokratik önlemlere yol açtığını söyledi.

Cumhuriyetçi senatör Mitt Romney, Trump’ın çalıntı seçim iddialarını televizyon güreşine benzetti – eğlenceli ama “gerçek değil”.

Bu arada Obama, “‘Büyük yalan’ olarak adlandırılan şey aniden ivme kazanıyor,” diyerek Cumhuriyetçilerin kontrolündeki yasama organlarının oy kullanma erişimini azaltma ve oy kullanma operasyonları üzerinde daha fazla kontrol elde etme hamlelerini körükledi.

“Sonuç şu. Bu tür çabaları şimdi durdurmazsak, göreceğimiz şey daha fazla çekişmeli seçim olacak. Demokrasimize verilen bu hasarların daha da meşrulaştırılmasını göreceğiz.” dedi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.