DOLAR 13,53600.18%
EURO 15,2675-0.27%
STERLIN 18,2194-0.1%
ALTIN 799,77-0,07
BIST %
BITCOIN 4934048,99%
Ankara
-6°

KAPALI

15 55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Muhalefetin Ruhsar Pekcan Hakkındaki Önerisi TBMM’de Tekrar Reddedildi

Muhalefetin Ruhsar Pekcan Hakkındaki Önerisi TBMM’de Tekrar Reddedildi

ABONE OL
27 Mayıs 2021 18:36
Muhalefetin Ruhsar Pekcan Hakkındaki Önerisi TBMM’de Tekrar Reddedildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevini kötüye kullandığı hakkında muhalefet partilerinin TBMM Genel Kurulu’nda verdiği öneri, geçen hafta verilmesinin ardından tekrar reddedildi.

TBMM Genel Kurulu’nda CHP, HDP ve İYİ Parti’nin, gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi. Genel Kurul’da, gündem dışı konuşmaların ardından partilerin grup önerileri ayrı ayrı ele alındı.

Partisinin, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın görevini kötüye kullandığıyla ilgili iddiaların araştırılması hakkında verdiği önergenin bugün ele alınmasına dair grup önerisi ile ilgili söz alan İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ruhsar Pekcan’ın, eşine ait şirket ile ilgili ticaretinin kanunen yasak olduğunu ileri sürdü.

Bu ticaretin nüfuz ticareti olarak adlandırıldığını savunan Tanal, “Eski Bakan çıkıp diyor ki ‘Evet ben bu sözleşmeyi yaptım, bu malı da bakanlığa satın aldım’ diyor. Böylece suçu ikrar ediyor. Bu nüfuzunu kullandığını ortaya koyuyor. Soruşturma açılması için Millet İttifakı olarak bizim oylarımız yetmiyor. Eğer soruşturma izni verilmezse bu vebal hem AK Parti’nin hem de MHP’nin boynunda kalır” diye konuştu.

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, “Kamu kurumlarının çok azının denetlenebilmesi ne yazık ki ülkemizin normali haline dönüştürülmüştür. Konunun özelinde eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kendisi ve eşinin ortağı olduğu firmaya ticari çıkar sağlamıştır. Kamu yönetiminde güçlü denetim şarttır” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.