DOLAR 13,5513-0.96%
EURO 15,1222-0.94%
STERLIN 18,1617-0.88%
ALTIN 777,23-1,36
BIST %
BITCOIN 5150531,31%
Ankara
-5°

KAPALI

06 46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Mücahit Birinci’nin atkısıyla ilgili eleştirilere Ahmet Hakan’dan tepki: “Adamın bir hırsızlığı…”
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Mücahit Birinci’nin atkısıyla ilgili eleştirilere Ahmet Hakan’dan tepki: “Adamın bir hırsızlığı…”

Mücahit Birinci’nin atkısıyla ilgili eleştirilere Ahmet Hakan’dan tepki: “Adamın bir hırsızlığı…”

ABONE OL
23 Kasım 2021 10:57
Mücahit Birinci’nin atkısıyla ilgili eleştirilere Ahmet Hakan’dan tepki: “Adamın bir hırsızlığı…”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, AK Parti MKYK üyesi Mücahit Birinci’nin tartışmalara sebep olan atkısı ile alakalı “Adamın bir usulsüzlüğü, bir hırsızlığı, bir yolsuzluğu var mı, sen ondan haber ver bana, bırak giydiği gömleği, taktığı atkıyı” dedi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, bugünkü yazısında AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Mücahit Birinci’nin tartışma konusu olan atkısıyla ilgili eleştirilere tepki gösterdi. Hakan, “Adamın bir usulsüzlüğü, bir hırsızlığı, bir yolsuzluğu var mı, sen ondan haber ver bana, bırak giydiği gömleği, taktığı atkıyı” değerlendirmesi yaptı.

Hakan, yazısının “Pahalı atkı takmanın siyasette yeri var mı?” başlıklı bölümünde şu ifadeleri kullandı:

“Ekranlardaki tartışma programlarına sık sık çıkan AK Partili Mücahit Birinci’nin bir fotoğrafını döndürüyorlar sosyal medyada. Fotoğrafta Mücahit Birinci’nin taktığı epey pahalıca bir atkı dikkat çekiyor. Atkının markasını ve fiyatını öne çıkararak ‘Ne iş?’ diye soruyorlar. Hiç sevmem bu tür bir siyaseti. Ta 2010’da Kemal Kılıçdaroğlu’nun giydiği pahalı marka gömlek de dillere dolandırılmıştı. O zaman da hiç hazzetmemiştim olaydan. Benim konuya yaklaşımım çok net: Alnının teriyle kazandığı parayla mı almış? O zaman mesele yok. Giydiğine, yediğine, gezdiğine hiç karışmam. Yani demem o ki… Adamın bir usulsüzlüğü, bir hırsızlığı, bir yolsuzluğu var mı, sen ondan haber ver bana, bırak giydiği gömleği, taktığı atkıyı.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.