Milas Belediye Başkanı Termik Santral Hakkında Açıklama Yaptı

Milas Belediye Başkanı Termik Santral Hakkında Açıklama Yaptı

ABONE OL
4 Ağustos 2021 23:30
Milas Belediye Başkanı Termik Santral Hakkında Açıklama Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alevler, dün akşam Ören Mahallesi yönünde ilerleyince Kemerköy Termik Santrali için tehdit oluştu. Şiddetli rüzgar nedeniyle alevler, santrale birkaç yüz metre kadar kadar yaklaştı. Alevler akşam saatlerinde ise santrali teslim aldı.

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat Termik santralin yanmasına ilişkin açıklamada bulundu Tokat, “Soğuk kanlılıkla vatandaşlarımızın gerekli yerlere tahliyesini sağlayacağız” ifadelerini kullanırken. Bu konudaki üzüntüsü kameralara yansıdı.

“Değerli hemşehrilerim, değerli basın mensupları şu anda bu açıklamayı öğren belediye binasındaki makamından yapıyorum. Yaklaşık 1 buçuk saat kadar önce aldığımız bir haber ve duyduğumuz siren sesleri ile yangının kemerköy termik santrali alanına girdiğini öğrenmiş buluyoruz. Hemen oraya gitmeye gitmek için yöneldiğimizde yolların kapatıldığını ve civarında kesin talimatlarına bir tahliye işlemini uygulama olduğunu gördük ve derhal belediye binamıza geri döndük. Bu sıra içerisinde kaymakamımızla yaptığımız görüşmeye göre Muğla tarihi Valiliği tarafından alınan bir kararla öğrenin ve çevresindeki mahallelerin boşaltılmasına karar verildiğini öğrendik. Bu kara hemşehrilerimizin güvenliği noktasında derhal uygulanması gereken bir karardır. Öğrendiğimize göre Ören, Alatepe, Kultak, Pınar, Çamlıca, Bayır T, s diyen demirciler bu adamları ve karacaağaç mahallelerimiz için bu tahliye kararı alınmış bulunmaktadır. Valilik tarafından belirlenen toplanma yerlerimiz biraz Şehir Stadyumu ve Koru Yüksel Çağlar İlkokuludur. Tahliye için kultak alatepe, Dereköy yol istikametleri kullanılabilir. Bunlar araçlarıyla gidecek değerli hemşerilerimiz içindir. Aracı olmayan değerli müşterilerimiz içinde Ören Marina’da 1500 kişilik bir çıkarma gemisi hazır beklemektedir. Tahliye işlemleri zabıta ekiplerimiz ve jandarma koordinasyonunda yürütülmektedir. Telaşa kargaşaya, heyecana gerek yoktur. Soğukkanlılıkla ve güvenli bir biçimde bu süreci tamamlayarak vatandaşlarımızı güvenli yerlere naklini sağlayacağız. Resmi açıklamalar harici hiçbir açıklamaya, sosyal medya paylaşımına ya da kulaktan dolma dedikodulara itibar etmeyiniz. Bir her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Günlerden beri yaptığımız uyarıların ve rahmet bugün bu sonucun gerçekleşmiş olmasından son derece üzgünüm. Kısa sürede bir bu açıklama sebebiyle bütün konulara geniş boyutuyla girmemiz mümkün değil. Yarın daha geniş bir basın toplantısı ile bunlardan sizlere ve toplumumuzda bilgi vermeye çalışacağız. Gerçekten çok üzgünüm. Milletimiz ve devletimiz açısından çok kötü bir sonuç ”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.