DOLAR 16,7667 0.36%
EURO 17,4727 -0.38%
ALTIN 972,570,29
BITCOIN 3243631,37%
Ankara
20°

PARÇALI BULUTLU

Mersin Valiliği Polise Hakaret Eden AKP’li Vekili Savundu

Mersin Valiliği Polise Hakaret Eden AKP’li Vekili Savundu

ABONE OL
22 Ağustos 2021 23:52
Mersin Valiliği Polise Hakaret Eden AKP’li Vekili Savundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın Mersin’de görevini yapan polislere hakaret ettiği görüntüleri paylaşmasının ardından açıklama yapan Mersin Valiliği, CHP’li vekili hedef aldı, Yılmaz’ı savundu.

Cumhuriyet’in haberine göre, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır sosyal medya hesabından AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın polise hakaret ettiği görüntüleri paylaşmış, ortaya çıkan görüntülerin utanılacak boyutta olduğunu ifade etmişti.

CHP’li Başarır, “Üzülerek söylüyorum, AKP’li bir milletvekili Türk Polisi’ne ‘şerefsiz’ kelimesini kullanıyor, ‘arabamdan uzak dur, tükürüklerin geliyor’ diyerek aşağılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

VALİLİK BAŞARIR’I HEDEF ALDI
Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından Mersin Valiliği bir açıklama yaptı. Valilik açıklamasında, “Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’ın sosyal medya paylaşımı, olayı tamamen çarpıtmaktadır” sözleri ile CHP’li vekili hedef aldı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bahse konu olayda, Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları Trafik Kanunu’nun 71. Maddesi G Bendi’nde, görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır.

Bu çerçevede, milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği, ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş ancak mesele İl Emniyet Müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir.

O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tespit edilen ihlal varsa tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.