DOLAR 13,4722-0.35%
EURO 15,2469-0.46%
STERLIN 18,1665-0.42%
ALTIN 796,53-0,48
BIST %
BITCOIN 4837442,53%
Ankara
-5°

KAPALI

13 21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Lütfi Elvan, Erdoğan’ı alkışlamadı: Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, istifa mı edecek?
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Lütfi Elvan, Erdoğan’ı alkışlamadı: Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, istifa mı edecek?

Lütfi Elvan, Erdoğan’ı alkışlamadı: Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, istifa mı edecek?

ABONE OL
18 Kasım 2021 12:47
Lütfi Elvan, Erdoğan’ı alkışlamadı: Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, istifa mı edecek?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKP’nin grup toplantısında Erdoğan’ın “Faizi savunanla beraber olmam, olamam” açıklamasını bütün salon alkışlarken, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın alkışlamadığı görüldü. Olayın ardından Elvan’ın istifa ettiği ancak Erdoğan’ın ‘şimdilik kabul edilmediği’ iddiası yeniden gündeme geldi.

Türk parası günden güne erimeye devam ederken, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup toplantısında üstü kapalı Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ı eleştirdi.

Erdoğan’ın “Beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla beraber olamam, olmam” sözleri bütün salon tarafından alkışlanırken, Lütfi Elvan’ın alkışlamadığı görüldü.

ELVAN NE DEMİŞTİ?

TL’de sert değer kaybı devam ederken Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Enflasyon cephesindeyse, maalesef arzuladığımız seviyede değiliz. Hedeflediğimiz büyümeyi sürekli kılmanın ön koşulu fiyat istikrarından geçiyor.” açıklaması yapmıştı.

Elvan “Her bir kurumun, kendi görev alanı kapsamında üzerine düşeni yerine getirmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Biz Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak, enflasyonla mücadele kararlılığımızı çok net bir biçimde gösteriyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a istifasını sunduğu ancak ‘şimdilik kabul edilmediği’ öne sürülmüştü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.