DOLAR 16,3654 0.06%
EURO 17,5792 0.03%
ALTIN 974,000,17
BITCOIN 480510-0,76%
Ankara
24°

AÇIK

Kutalmış Türkeş: “O Yüce Makamı TÜRKEŞ DÜŞMANI istismarcı Gaspçılardan kurtarıcam!”
  • Haberiniz.com.tr
  • Gündem
  • Kutalmış Türkeş: “O Yüce Makamı TÜRKEŞ DÜŞMANI istismarcı Gaspçılardan kurtarıcam!”

Kutalmış Türkeş: “O Yüce Makamı TÜRKEŞ DÜŞMANI istismarcı Gaspçılardan kurtarıcam!”

ABONE OL
5 Nisan 2021 10:50
Kutalmış Türkeş: “O Yüce Makamı TÜRKEŞ DÜŞMANI istismarcı Gaspçılardan kurtarıcam!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş kendisini babasının mezarına almayanlar hakkında şikayetçi oldu.

Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümü nedeniyle oğlu AKP eski Milletvekili Ahmet Kutalmış Türkeş babasının anıt mezarına geldi ancak bir grup tarafından anıt mezara alınmadı.

Duruma tepki gösteren Kutalmış Türkeş uzun süren çabalar sonucu ziyareti gerçekleştirmiş olayın ardından Avukatı Hakan Erdem ile Çiftlik Polis Karakolu’na gitmişti.

Türkeş’in şikayet dilekçesi ortaya çıktı. Türkeş’in MHP’li yöneticilerden kendisini babasının mezarına alınmadığı için şikayetçi olduğu görüldü.

Türkeş ifadesinde kendisine “Buraya giremezsiniz, sizin için çok kötü olur” denildiğini belirterek tehdit edildiğini söyledi.

Türkeş mezarlığa alınmamasıyla ilgili “Bizler Alpaslan Türkeş’in ailesi olarak MHP’ye mensup bir takım kişilerin medya üzerinden hakaretlerine maruz kaldığımız halde, Alpaslan Türkeş’in 1. derece kanuni haklara sahip yakınları olduğumuz halde bugüne kadar MHP’ye mensup veya başka kimsenin kabre girmesine engel olmadık. Buna rağmen MHP’den görevlendirilmiş kişilerin beni öz babamın kabrine girmemi engellemeleri tam anlamıyla çok büyük ve kabul edilemez bir zorbalık ve kanunsuzluktur” ifadelerini kullandı.

Kutalmış Türkeş: "Ölüm dışında hiçbir güç..." Kutalmış Türkeş: "Ölüm dışında hiçbir güç..."

Şikayetinin ardından yeniden açıklama yapan Türkeş,  “Eğer Gasp suçsa! Allah katında ve kanunlar önünde hiçbir hakları olmadığı halde Babamın kabrini GASP ve İşgal eden, istediğini içeri alıp, istemediğini kovan ve döven GASP ÇETESİ hakkında her türlü kanuni işlemi yapıp, O Yüce Makamı TÜRKEŞ DÜŞMANI istismarcı Gaspçılardan kurtarıcam!” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.